Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, bu akşam ilk saatlerde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Muğla, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in batı ilçeleri, Burdur, Isparta çevreleri, Antalya'nın Kurkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/ m2), Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta, Bodrum, Datça, Marmaris, Ortaca, Ula, Dalaman ve Fethiye ilçeleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği (çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 8°C, 14°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

ÇANAKKALE 10°C, 13°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

KIRKLARELI 7°C, 12°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

 

IZMIR 11°C, 13°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KÜTAHYA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

 

MUĞLA 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri, Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olakar kuvvetli, Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 12°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

MERSİN 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın güney ve doğusunda, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA 3°C, 9°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ESKISEHIR 4°C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

KONYA 2°C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

SİVAS 0°C, 6°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

SİNOP 12°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

BOLU 3°C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

DÜZCE 7°C, 16°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ZONGULDAK 10°C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ÇORUM 0°C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

ORDU 8°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

SAMSUN 9°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 7°C, 14°C

Parçalı bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -10°C, -1°C

Parçalı bulutlu

 

KARS -16°C, -2°C

Parçalı bulutlu

 

MUŞ -8°C, 1°C

Parçalı bulutlu

 

VAN -7°C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BATMAN 0°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DIYARBAKIR -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZIANTEP 1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege ve Akdeniz’de kuvvetli fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), gece 6 ila 8 (60-75 km/sa), yarın (Perşembe) öğle güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, gece 3,0 ila 4,0m yarın (Perşembe) öğle 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, akşam 2,0 ila 3,0m, güneyi 1,5 ila2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.

Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 263,336,838Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,237,759Ölü Sayısı
  • 20,328,468Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar