SEDAT ERGİN: Sağlık Bakanlığı’nın verilerini izlerken dikkatime takılan bir durum

Dünkü yazım Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 virüsüne karşı yürütülen mücadeleye ilişkin bilgi paylaşım stratejisinde attığı yeni adımı konu alıyordu.

Her akşam Sağlık Bakanı’nın Twitter üzerinden yaptığı sosyal medya paylaşımlarına ek olarak ertesi gün bakanlığın web sitesinde yeni bir format üzerinden daha detaylı bir bilgilendirme geliyor. Bu raporlar günlük ve haftalık olarak iki ayrı formatta düzenleniyor.


Yeni bilgilendirme formatı vakaların özellikle bölgelere göre dağılımını haritalarla destekleyerek verdiği için salgının seyrini değerlendirebilmek açısından yararlı bir hizmet olarak görülmeli.

*

Önceki gün (pazartesi) Sağlık Bakanlığı’nın web sayfasında bu raporları incelerken dikkatime takılan bir durumla karşılaştım. Şöyle ki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her akşam yaptığı günlük vaka, insan kaybı, yoğun bakıma alınan ya da solunum cihazına bağlanan hastaların sayılarına ilişkin bilgilendirici tweet paylaşımları ile daha sonra bakanlığın web sitesine konan yeni günlük raporlar arasında bazı küçük farklılıklar olabiliyor.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

SEDAT ERGİN: Sağlık Bakanlığı’nın verilerini izlerken dikkatime takılan bir durum

Coronavirus (Covid-19)

  • 20,259,564Coronavirus Vaka Sayısı
  • 739,212Ölü Sayısı
  • 6,329,836Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar