EKREM KIZILTAŞ: Berbat şarkı!..

Muhalefete göre işler hep kötüydü, halen kötü ve eğer 'bir şekilde' kendileri iktidara gelemeyecek olurlarsa hep kötü gitmeye de aday…

Yıllardan beridir dinlediğimiz ve korkarım bundan sonra da hep dinlemek zorunda kalacağımız bir şarkı bu.

Gerçek duygulardan hareketle yazılmadığı için doğru dürüst bir güftesi olmayan şarkının, aynı sebeplerle bestesi de oldukça berbat. Üstelik 'batabiliriz, batmak üzereyiz, batıyoruz, batacağız' şeklindeki nakaratı da çok ama çok sıkıcı…

Sadece muhalefette değil yeni zuhur eden ya da etmeye çalışanlar taze muhaliflerde de durum aynı. Onlardaki tek farklılık, başka bir şarkının, 'sen yoksan her şey eksik / sen varsan her şey tamam' şeklindeki nakaratını 'ben yoksam her şey eksik / ben varsam her şey tamam' şeklinde söylüyor olmaları.


Adamlar, sakin bir denizde ve oldukça sağlam bir gemide seyahat eden kötümser birinin ruh haleti içindeler sanki…

Müzmin muhaliflerin ve bu işe yeni soyunanların temel özellikleri, her şeyin mutlaka kötü gidiyor olması gerektiğine inanmaları. Bunun için herhangi bir araştırma ve inceleme yapmaya gerek duymuyorlar tabii ki… Ancak, aynı zamanda eğer işler kötü değilse mutlaka kötü sayılması gerektiğini de düşünüyorlar.

Doğuştan muhalif olan ya da çeşitli sebeplerle o takımı tutması gerekenlere göre, zihniyetlerine mensup olmayan birilerinin işbaşında olması, eşyanın tabiatına aykırı zaten… Olmamaları gerektiği halde iktidarda olanların, başarılı olmalarını da vahim bir yanlışlıktan ibaret görüyorlar.

Sonradan muhalifliğe soyunanlar, kendileri için içinde olmadan başarılı olunamayacağına inandıklarından, gidişat başarılı olsa da yürüyüşün bir yerlerde mutlaka sekteye uğrayabileceğine inanıyor ve bunu bekliyorlar.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EKREM KIZILTAŞ: Berbat şarkı!..

Coronavirus (Covid-19)

  • 20,258,243Coronavirus Vaka Sayısı
  • 739,176Ölü Sayısı
  • 6,329,675Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar