KOŞ MÜSLÜMAN KOŞ ,86 YILDIR
AYASOFYA SENİ BEKLİYOR

Ayasofya'nın müze yapılması sırada basit bir iş değildi.Ümmet'in yok olduğunun işaretiydi.Artık yer yüzünde ümmet yok ,tek tuk müslüman var demekti.Birileri yer yüzünde ayağına batan diken'i çıkaracak müslüman kalmamış.Haydi Ayasofya'yı camii olmaktan çıkarın diye talimat verdi.,Birileri de bu talimata uydu.86 yıl önce bu güzelim camiiyi müze yaptılar.Yer yüzünde kalan tek tuk müslüman, Ayasofya camiine bakarak içi yandı.İçi o ,bina yakmadı,manası yaktı.Camii gittiyse müslüman yok demektir.Onun için ,imanı olanların içleri 86 yıldır yana yana bu günlere geldik.Yüreğimize ,içimizdeki yangına biri çok sğuk,buz gibi bir su dökmeliydi.
Menderes niyetlendi ,O, soğuk suyu taşıyacak yeterince samimi adam bulamadı,karşısında o yürek ateşine boyna odun taşıyanlar vardı.Özal niyetlendi beceremedi.Erbakan bas bas bağırdı.Bu ateş yandıkça biz iki dünyada da yanarız diye hep feryad etti.Onun da içimizdeki bu ateşi sündürmeye gücü yetmedi.Ateş. Perestlerin ateşini söndürmeye kararlı biri çıktı.İçimizdeki ta yüreğimizin derinliklerinden alev alev yanan ateşi söndürmek için her şeyi göze alarak meydana çıktı.Ben bu ateşi söndürürüm dedi yürüdü.
Ayasofya 24 Temmuz 2020 cuma günü ,cuma namazı'yla camii olarak yeniden hizmete girecek.
Şimdiye kadar yüreğimizde yanan ateşe odun taşıyanlar homurdanmaya başladılar.Bu ateş sönerse mahv oluruz.Yüz yıldır kurdığumuz bu zulum düzeni sona erer,Müslüman dünya yeniden dirilir.Korku saldı yüreklerine.Ateşi söndüren kahraman,( REİS) ERDOĞAN , meydana çıkınca Müslüman dünya uyandı.Afganistan'da geçen cuma, Camii İmamı cuma hutbasini okurken ;Ayasofya'nın ibadete açılmasını minberde ağlayarak duyurdu.
Müslüman dünya bayram yaparken ,zulum dünyası matem içinde.Gün bu gündür. Açılışa ,bastonla,özürlü arabası ile, her yolla mutlaka o cuma'da hazır olalım.24 Temmuz 2020 Cuma günü imkanı olan yurt içinde ve yurt dışında tüm yüreğinde yangın olan, kadın -erkek herkes hazır olsun. birlikte adeta bir birdiriliş cuma'sı olan ,bu cuma'ya gidebildiği halde ,gitmeyen yarın hangi yüzle, haca gidip Allah'ın huzurunda kıyamda duracak.
AYASOFYA CAMİİ AÇILIŞ BAYRAMI HAYIRLI VE KUTLU OLSUN.RABBİM ERDOĞAN'A YAR VE YARDIMCI OLSUN.
SAYIN ERDOĞAN BİR SÜRE ÖNCE :" BEN YALNIZIM." DEMİŞTİ.ELHAMDULİLLAH RABBİM KENDİSİYLE BERABERDİR.ÜMMET KENDİSİYLE BERABERDİR.

deme


Coronavirus (Covid-19)

  • 33,829,357Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,011,887Ölü Sayısı
  • 7,687,528Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar