ÜLKÜCÜLER VE AYASOFYA

"Yahudi krallarını peygamber diye Türk milletine telkin ederek milli mefahiri unutturmak suretiyle İsrailiyyatı hayat ve ahlak sistemi diye öne sürmek milli bir cinayettir."(ÖTÜKEN, 1970, Sayı: 11-Nihal ATSIZ )
1960 yılların sonu ,1970'li yılların başlarında Türkiye'de İslamcı Gençliğin ortaya çıkıp örgütlendiği yıllardı.MTTB'nin İslamcıların hakimiyetine girdiği yıllardı.Aynı yıllarda Merhum Prof.Necmeddin Erbakan Hoca ve arkadaşlarının kurdukları Milli Nizam partisini,laikliğe aykırı eylelemleri gerekçesiyle Anayasa mahkemesi tarafından kapatılnca ;Erbakan Hoca ve arkadaşları pes etmediler. Çıktıkları yol Allah'ın yolu, ucunda ölüm olsa da geri dönüşü yoktu.Dağılmadılar arkadaşları ile Milli Selamet Partisini kurdular.MNP ve MSP gençlik kolları ve MTTB'nin, yanında AKINCILAR teşkilatını da kurdular.Bu samimi ve heyecanlı gençler geçmişe ,tarihe ve İslama sahip çıkmayı hedeflerine koydular. 50 yıldan beri toplumu ,okulda,kışlada,fabrikada,medyada ve sokakta yeni bir insan tipi ;müslümanım diyor ,batılın yani, gayri müslim gibi ysşıyorlar. Oluşturulan bu yeni insan tipi Erbakan'la alay ediyordu.Bir gazeteci Erbakan'a :Hocam siz bu kafayla ancak öbür dünyada iktidar olursunuz.Diyor.
Merhum Erbakan o güler yüzüyle tebesüm ederek:,Evladım zaten bizim de amacımız odur.Diyor.Hoca'nın bu cevabı ile imtihanda olduğumuzu söylüyor ,ama ne o gazeteci, nede kendilerine sağcı veya solcu diyen,siyasetçiler anladılar.Ama Erbakan hoca'yı anlamaya başlayan gençler,sağcı veya solcu gençlerin saldırısına maruz kalıyorlardı.Sol görüşün hakim olduğu ,Diyarbakır'da,Kars'ta... benzer illerdeki okullarda İslamcı gençler onların baskılarından bizar olmuşlardı.Aynı dönemde Erzurum'da,Gaziantep'te ....gibi illerde de Ülkücüler,Milliyetçiler hakimdi bunlar da İslamcı gençlere baskı yapıyorlardı.Solcuların bir kısmı inkarcı olduklarını saklamıyorlardı. Bazı solcular da biz de müslümanız, namaz ve orucumuz yok ama kalbimiz temizdir diyorlardı.
Ülkücüler, biz gerçek müslümanız diyorlardı.
Sıloğanları :"Tanrı Dağı kadar Türk,Hira dağı kadar müslümanız." diyorlardı.
Ülkülcüer en iyi müslüman biziz derken,Ülkücü haraketin fikir babası durumunda olan Nihal Atsız'ın, girişte ÖTÜKEN dergisinde aldığım alıntının farkında değildiler.İslamcı gençlere siz,Türk'ü bırakmış pis ,hain ,bizi arkadan vuran Arapların safındasınız diye eleştiryorlardı.
Zaman geçtikçe, şartlar değişti.
İslamcı Erbakan başbakan oldu. Solcular yok olmadılar, ama kalan kalıntıların iktidar olması imkansız olduğunu onlar da biliyor.Biz de biliyoruz.Solun partisi olan chp' nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olarak seçime girme cesareti göstermemeleri gerçeği gözler önüne seriyor.
Ülkücü haraketin ,duru ve eylemlerinde ciddi değişim gözlenmektedir.Sayın Devlet Bahçeli'nin başkanlığında kavgayı bir tarafa bırakarak ;ülke ve millet yararına atılan tüm adımların yanında yer almaya başladı.
Ayasofya'nın açılışı gündeme geldiğinde içte ve dışta bir çok kişi Erdoğan'nın Ayasofya'yı camiiye dünüştüremiyeceğini ileri sürüyorlardı.Gün geldi çattı.Sayın Erdoğan Ayadofya'nın açılış günü Camiide yerini alırken ,benim ben deyip ,mangalda kül bırakmayan İslamcı siyasiler ortalıkta görünmezken Sayın Bahçeli Erdoğan'ın sağ tarafında yer alması ,sözün bittiğ yerdir.Sayın bahçeli ,İslamcı Erdoğan'ın sağında namaza durarak ,iç ve dış tüm islam düşmanlarına göğsünü siper etmesi ,ülkücü haraketin geldiği nokta tarihteki yerdir.
Nihal Atsız'ın yolunda değil ,Sultan Alpaslan nerede duruyor idiyse,Fatih sultan Muhammed Han nerede duruyor idiyse, bu gün ülkücü gençlik orada dıruyor.
Hepmiz birlikte Allah c.c.'nin ipine sarılarak, Resullullah (ass) yolunda olmaya devam edeceğiz.
Ayasofya camii tüm ümmet'e hayırlı olsun. Küfrün zincirlerinin kırılışın işaret fişeğidir.
Açılışta emeği geçen,yiğitlere selam olsun


Coronavirus (Covid-19)

  • 33,832,685Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,011,981Ölü Sayısı
  • 7,684,634Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar