MESK GB.BAŞKANLIĞI BAĞLAR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) Güneydoğu Bölge Gaşkanı Eyüphan Kaya’dan Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Sn.Hüseyin Beyoğlu’na ziyaret(23 Temmuz 2020)

Bölge Başkanı Eyüphan Kaya ve Yeni Emekli Birsen üyesi Muhittin Batmanlı’nın katıldığı ziyaret, hoş geldin sohbetinden sonra,

Başkan Beyoğlu, “inanın başkanım gece gündüz halka faydalı hizmetler yapmak için gayret ediyoruz, sizin bize bir talebiniz, bir teklifiniz varsa buyurun yerine getirmeye gayret edeceğiz” dedi.

Kaya, Her geçen gün halk sizi daha iyi tanıyor, yönetim tarzınıza ısınıyor bu da halkın beklentilerini arttırıyor.

2008 yılında İstanbul Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya Siyaset Akademisi dersimize gelmişti. Birçok tecrübelerini paylaştı, ama birini özellikle işinize yarar diye anlatmak istiyorum.

TÜM OKULLARIMIZI ZİYARET EDELİM

Şöyle demişti; “Ben her hafta bir okuldayım, bir okulun başta bahçe düzenlemesi olmak üzere, temizlik açısından mevcut bir sorunları varsa gücümüze göre, ayni ve nakdi bir eksiğini yasalar elverdiği kadarıyla tamamlamaya çalışıyoruz.

Bir okuldaki bini aşkın öğrencilerin belediye üzerinde hakkı var, buraya yapılan katkı en çok yerinde olan harcamalardan biri olsa gerek” demişti.

Ben de bir dostun olarak bunu sizden talep ediyorum, mümkünse bir program dahilinde tüm okullarımızı en az bir defa ziyaret eldim.

Beyoğlu; “baş göz üstüne, buyur bu çalışmayı beraber yapalım” dedi.

BAĞLAR İSTİŞARE MECLİSİ(BİM) OLUŞUYOR

Kaya, Ayrıca Sivil Toplum Uzmanı bir kişi olarak Bağlar İstişare Meclisi(BİM) adıyla bir oluşum teşekkül edecektik, ama bu Pandemi hastalığı manevra alanımızı daralttı, inşallah zaman zaman size katkı verecek, bazen talepleri olacak 21 kişilik bir meclis kuracağız. Dedi.

Başkan Beyoğlu, “daha öncede bahsetmiştiniz, hay hay beklerim, elbetti böyle bir oluşumun teşekkül etmesi bize destek verir, bizi mutlu eder” dedi.

Son olarak Kaya, “MESK’in bir alt sendikası olan BEL-BİR-SEN’in yakında Büyük şehirde teşkilatlanacağı ve merkez ve taşra belediyelerine de temsilci atacağını, bu arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı bekliyoruz” dedi ve Başkanın makul karşılamasından sonra serbest sohbete geçildi.

 

 

MESK GB.BAŞKANLIĞI BAĞLAR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Coronavirus (Covid-19)

  • 19,009,267Coronavirus Vaka Sayısı
  • 711,909Ölü Sayısı
  • 6,101,537Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar