Bülent Uslu, Beşiktaş efsanesi Sergen Yalçın Dönemini Anlatıyor

Kural hatası olan Göztepe maçını da kaybeden Beşiktaş’ın, Sergen Yalçın ile anlaşarak adeta dibe vuran gidişatı, tamamen terse çevirdiğini belirten Beşiktaş kongre üyesi Bülent Uslu, sözlerine şöyle devam etti;

 

Sergen Yalçın, futbol aklı olarak Türkiye’de 1 numara. 2 numara kimdir, tartışılır ama 1 numara asla tartışılmaz. Camiayı bütünleştirmesi, taraftarın inanması ve Beşiktaş’ın yetiştirdiği en önemli efsanelerinden birisi olması ile futbolculara da verdiği güven ve liderlik özelliği ile Rize deplasmanına çıktı ve 3 puanı söküp alarak kötü gidişata dur demesini bildi. Peşten Gaziantep galibiyeti ile 3 puan daha alarak adeta camianın üzerinde biriken kara bulutları bir anda dağıtmayı başarmıştı.

 

Skor olarak da oyun olarak da bir türlü üstünlük kuramadığımız Başakşehir deplasmanı bir kez daha gelip çatmıştı. Belki de uzun yıllar sonra ilk defa Başakşehir’e karşı çok üstün ve oynadığımız mücadelede, Başakşehir’in kalecisi Mert Günok’un yıldızlaştığı maçta 1-0 mağlup olarak belki de şampiyonluğumuzu o maçta bırakıyor ve Başakşehir’in şampiyonluk yolunda çok önemli 3 puan almasına neden oluyorduk. Bit kez da skor olarak üstünlük kuramadığımız bir Başakşehir maçını geride bırakıyorduk.

 

Buna, herkesin takdir ettiği, Trabzon’u sahada adeta sürklase ettiğimiz ama son dakika golüne engel olamayarak 2 puan daha kaybettiğimiz Trabzon maçı eklendi. Sonra Alanya ve Ankaragücü galibiyetleri ile yeniden toparlanan Beşiktaş’ımız, tarihi pandemi sürecine girerken Galatasaray deplasmanına alınan kararla seyircisiz çıkmış ve o maçta da beraberlik elde ederek son 11 maçta sadece 2 kere yenildiği rakibine bir kez daha yenilmeyerek belki de onların olası şampiyonluklarına ağır bir darbe vurmuştu.

 

Galatasaray maçından sonra tüm dünyada olduğu gibi pandemi sürecinden dolayı liglere ne zaman başlayacağı belli olmayacak şekilde ara verildi. Bu süreçte her şeyde olduğu gibi futbol ekonomisi de ağır darbe yedi. Tüm gelirler durmuştu.

 

Neyseki yoğun tartışmalara rağmen, Türkiye Futbol Federasyonu liglerin yeniden başlayacağını duyurmuş ve tarih olarak 12 Haziran 2020’yi işaret etmişti. Şahsi fikrim, bunu çok büyük risk olacağını, bir cana bile mal olsa, bunun bedelinin ağır olacağı yönündeydi ve bunu sosyal medyada defalarca dile getirmiştim. Tüm bu risklere ve tartışmalara rağmen 12 Haziran 2020 tarihi gelip çattı ve ligler yeniden başladı.

 

Pandemi sürecinin araya girmesi ile birlikte kalan 8 maçın ilk maçı, seyircisiz içerde Antalya maçıydı. Maalesef Sergen Hoca’nın çıkardığı ilk 11 çok tartışıldı ve buna formsuz oyuncular da eklenince hiç kimsenin beklemediği ilk yarısı 2-0 biten bir skor ortaya çıkmıştı. Adem Ljajic gibi bir silahı sonradan oyuna sokmamız ve erken gelen golle 2-1’i yakalamamıza rağmen, maalesef çok kaçırılan pozisyonlar sonrası Burak Yılmaz’ın kart cezalısı olduğu maçta, şok bir mağlubiyetle ayrılmamıza neden olmuş ve Sergen Hoca çok eleştiri almıştı.

 

Pandemi sürecinde Karius anlaşmazlık çıkartarak resmen sözleşmesini tek taraflı feshetmiş, Beşiktaş zor süreçte nasıl öz evladı Sergen Yalçın’a güvenerek takımı emanet ettiyse, Artık kaleyi de transfer de yapamayacağı için 19 yaşındaki öz evladı Ersin Destanoğlu’na teslim edecekti.

 

Antalya mağlubiyeti, fikstürün de verdiği kolaylık ile 8’de 8 parolası ile çıkılan yolda, ağır darbe vurmuş, moralleri bozmuş ama 19 yaşındaki Ersin ve Rıdvan’ın kadroda bulunmaları en azından geleceğe dair umutların yeşermesine sebep olmuştu.

 

Sergen Hoca’nın Antalya mağlubiyetinden sonra direkt gençlere mi yönelecek yoksa yarışmayı son ana kadar devam mı ettirecek sorularının cevabını “yarışta Beşiktaş varsa, her zaman sonuna kadar zorlar” mesajı ile Sergen Yalçın’ın net yanıt verdiğini sözlerine ekleyen Bülent Uslu, kalan 7 maçın değerlendirmesini de son yazısına bıraktı.

Bülent Uslu, Beşiktaş efsanesi Sergen Yalçın Dönemini Anlatıyor

Coronavirus (Covid-19)

  • 21,080,357Coronavirus Vaka Sayısı
  • 753,467Ölü Sayısı
  • 6,415,476Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar