ÜNLÜ OTOMOBİL ÜRETİCİSİ FİYATLARI ARTTIRACAK

2020’nin ilk yarısında Fransız otomobil devi zarar etti! Türkiye'de en çok tercih edilen markalardan birisi olan Renault 2020'nin ilk yarısından zarar etti. Koronavirüsün etkisiyle zarar ettiğini açıklayan Fransız otomobil şirketi, kemer sıkma politikalarına gidecek.

Dev otomobil şirketleri zararlarını açıklamaya devam ediyor. En son açıklama ise Renault CEO’su Luca de Meo'dan geldi. Renault'un 2020'nin ilk yarısında 7.3 milyar euro zarar açıklayan Meo bu zarardaki büyük payın sahibi olarak Nissan'ı gösterdi. Meo 4.8 milyar euroluk kısmı Nissan'dan dolayı olduğunu açıkladı. Hisse senetlerinin ise yüzde 9 değer kaybettiğini açıklayan Meo, kemer sıkma politikasına başladı. 

Renault battı mı?

Renault CEO’su Luca de Meo, eşi benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıya olduklarını belirterek, bu kötü gidişata son vereceklerine inandıklarını ifade etti. Şirket, yeniden yükselişe geçebilmek için dünya genelindeki 14 bin 600 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bu açıklamalar akla Renault battı mı sorusunu getirdi.

Renault sıfır km arabaların fiyatlarını artıracak mı?

Renault CEO’su Luca de Meo üretime dair açıklamalar da yaptı. Meo açıklamasında Renault üretim kapasitesini değiştirerek, ucuz modeller için fiyat artışına dair sinyaller verdi. Haberin ardından sosyal medyada vatandaşlar, Renault araç almak isteyenlerin fiyat artışı yapılmadan almaları önerildi.

ÜNLÜ OTOMOBİL ÜRETİCİSİ FİYATLARI ARTTIRACAK

Coronavirus (Covid-19)

  • 19,026,365Coronavirus Vaka Sayısı
  • 712,178Ölü Sayısı
  • 6,107,016Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar