Bugün hava nasıl? 27 Ocak 2019 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Muğla, Mersin'in batı kesimleri, Antalya ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl, muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Yağışların Muğla, Mersin'in batı kesimleri, Antalya ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve doğalgaz zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 6°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ÇANAKKALE 7°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

İSTANBUL 7°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

KIRKLARELI 5°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

 

A.KARAHISAR 2°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

IZMIR 10°C, 15°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MANISA 7°C, 14°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MUĞLA 4°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile Mersin'in batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2)olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

ANTALYA 9°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece doğu ilçelerinde, yarın (Pazar) il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

BURDUR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

HATAY 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu,, yarın sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Sivas çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ANKARA 3°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

CANKIRI 3°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

ESKISEHIR 2°C, 8°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

KONYA 2°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

SİNOP 12°C, 15°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

 

BOLU 2°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

DÜZCE 6°C, 14°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

ZONGULDAK 9°C, 11°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

AMASYA 8°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

ÇORUM 3°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

SAMSUN 8°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmur ve sağanak yağışlı

 

TRABZON 12°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar, Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor.

 

ERZURUM -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

KARS -7°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

MUŞ -3°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

VAN -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

GAZIANTEP 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın hafif sağanak yağışlı

 

SIIRT 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ŞANLIURFA 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı zamanla kuzeydoğu, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege’de gece saatlerinde yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batısı güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı, doğusu güneybatı, zamanla güneydoğu yönlerden 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, doğusu güneydoğu zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde doğusu 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda ilk saatlerde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bugün hava nasıl? 27 Ocak 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 263,326,758Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,237,709Ölü Sayısı
  • 20,324,458Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar