ÖSYM'den DGS adaylarına saat uyarısı

ÖSYM Başkanlığı, yarın düzenlenecek 2020-Dikey Geçiş Sınavı'na girecek (DGS) adaylarının, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklarını duyurdu.

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, yarın düzenlenecek DGS sınavıyla ilgili katılımcılara saat uyarısında bulundu.

Açıklama, ÖSYM'nin sosyal medya hesabından yapıldı.

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Yarın uygulanacak olan 2020-DGS'de adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesi'ne ek olarak; nüfus cüzdanını, T.C Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur. Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecektir" denildi.

ÖSYM'den DGS adaylarına saat uyarısı

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,755,831Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,010,001Ölü Sayısı
  • 7,710,934Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 23:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar