11 Ağustos 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Ordu, Tokat, Osmaniye, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimleri, Adana'nın iç kesimleri ve Toroslar mevkii, Kahramanmaraş'ın batısı ile bu akşam saatlerinde Muğla il merkezi ve iç kesimleri, Denizli, Göller yöresi, Antalya'nın iç kesimleri ve Gazipaşa ilçesi, Çankırı, Ankara ve Malatya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Göller yöresi ve Denizli'nin doğusunda kuvvetli (21-50 mm), Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Göller yöresi ve Denizli'nin doğusunda kuvvetli (21-50 mm), Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı, toprak kayması, heyelan ve trafikte aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

EDİRNE 19°C, 36°C

Az bulutlu

 

İSTANBUL 23°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 19°C, 33°C

Az bulutlu

 

KOCAELİ 23°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli ile Muğla il merkezi ve iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Denizli'nin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

İZMİR 25°C, 35°C

Az bulutlu

 

KÜTAHYA 14°C, 28°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

MANİSA 23°C, 37°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUĞLA 21°C, 34°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde il merkezi ve iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Osmaniye, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimleri, Adana'nın iç kesimleri ve Toroslar mevkii, Kahramanmaraş'ın batısı ile bu akşam saatlerinde Göller yöresi, Antalya'nın iç kesimleri ve Gazipaşa ilçesinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ADANA 25°C, 34°C

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ANTALYA 24°C, 33°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile Gazipaşa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

HATAY 25°C, 30°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuzey ve kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

OSMANİYE 26°C, 32°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatısının yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Çankırı ve Ankara çevrelerinin yerel olmak üzere kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 19°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yerel olmak üzere kısa süreli sağanak yağışlı

 

ESKİŞEHİR 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde çok bulutlu

 

KONYA 21°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİVAS 16°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 14°C, 27°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

DÜZCE 19°C, 30°C

Parçalı bulutlu

 

KASTAMONU 13°C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

ZONGULDAK 20°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğu kesimleri, Ordu ve Tokat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

 

AMASYA 19°C, 33°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 23°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların çok kuvvetli ve şiddetli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olması bekleniyor.

 

SAMSUN 24°C, 31°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

TRABZON 24°C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olması bekleniyor.

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Malatya çevrelerinin, yarın (Salı) Ardahan ile öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum ve Kars çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 14°C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KARS 11°C, 25°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MALATYA 18°C, 33°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

VAN 15°C, 27°C

Az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 20°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 22°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 24°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 25°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz'in doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 5 (40 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7 (60km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m; Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Orta ve Güney Ege’de 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu yer yer çok bulutlu, İskenderun körfezi sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, doğusu 2,5 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m; Görüş: İyi.

11 Ağustos 2020 Hava Durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,319,566Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,002,524Ölü Sayısı
  • 7,675,032Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar