Halil Kalay kimdir?

Halil Kalay Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 7 kardeşin en küçükleri olarak dünyaya geldi. İlk ve orta ve lise öğrenimini ailesinin Adana’ya göç etmesi sebebiyle Adana’da yapan genç fenomen daha sonra babasının yanında iş hayatına atılarak saatçilik mesleğiyle uğraşmaya başladı.

Daha sonra en büyük hobilerinden biri olan tespih üzerine çalışmaya başlayan Halil Kalay kısa bir süre içinde internet üzerinden kurduğu sistemle tespih mezatları yaparak dünyanın bir çok ülkesinde adı anılan biri oldu. Ticaret hayatına ayrıca otomotiv sektöründe de devam eden Kalay tespih üzerine Adana’da bir iş yeri açarak iş dünyasında adını sıkça duyurmaya devam etti.

Çalışırken söylediği bir şarkıyı bir arkadaşının sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından Halil Kalay’ın hayatı bir anda değişerek kısa bir süre zarfında kendisini sosyal medyanın en çok izlenen fenomenleri haline getirdi. İlk paylaşımın ardından kısa bir sürede 40 bin kişi tarafından paylaşılan şarkı 10 milyon civarında bir izlenme rekoru yakalamasının ardından Halil Kalay profesyonelce sosyal medya paylaşımları yapmaya başlamasının ardından bir gazetenin düzenlediği ödül töreninde yılın en iyi fenomeni ödülünü kazandı.

Ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında Halil Kalay “ Evde Kal” adlı şarkısıyla sosyal sorumluk projesine katılan Halil Kalay “sosyal medyada yaptığım hiçbir şeyden maddi gelir beklentisi içinde olmadığını ve olmayacağının da altını çizerek, kazandığım şöhreti de büyük mekanlarda şarkı söyleyerek kendime rant sağlama derdinde değilim “ diyerek sosyal medya fenomenliğine farklı bir bakış açısı getirdi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Halil Kalay kimdir?

Coronavirus (Covid-19)

  • 43,260,921Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,157,709Ölü Sayısı
  • 10,275,575Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar