TBMM'DE DÖRT SİYASİ PARTİDEN ERMENİSTAN'A KINAMA

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin imzasını taşıyan kınama metni şöyle:
"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karabağ'da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.
Bu son saldırı, Tovruz'daki saldırılardan sonra Ermenistanın, bölgede barışın ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Bizler uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan'ın gerçekleştirdiği savunmasını desteliyoruz.
30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistanın işgali altındadır. Bu haksız işgalin sona erdirilmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uygun şekilde barışçıl çözümüne desteğimizi tekrarlıyoruz. Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistanın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycanın yanında olmaya davet ediyoruz.
Bu vesileyle, Gazi Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allahtan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycana başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz."

TBMM'DE DÖRT SİYASİ PARTİDEN ERMENİSTAN'A KINAMA

Coronavirus (Covid-19)

  • 44,027,679Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,167,882Ölü Sayısı
  • 10,548,000Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar