ABDULKADİR SELVİ: ATATÜRK’ÜN PARTİSİNE YAKIŞMADI

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün ikna edici bir açıklama yapmasını bekledim. Yapmadı. Onun yerine iktidar yandaşlarının sözlerini çarpıttığını iddia etti.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırdığı bir sırada Ünal Çeviköz çıkıyor, “Maalesef gelen haberlerde, Azerbaycan’a Türkiye’den silah yardımı ve bazı söylentilere göre milis ya da cihatçı grupların da aktarıldığı şeklinde haberler var” diyor.

Türkiye’nin Azerbaycan’a cihatçı grupları gönderdiğini ilk olarak Ermenistan’ın Rusya’daki büyükelçisi dile getiriyor. Ardından da CHP’li Ünal Çeviköz. Ermenistan da bunu alıyor, AİHM’e Türkiye’yi şikâyetinin gerekçesine ekliyor.

Ünal Çeviköz, kurultayda CHP delegeleri tarafından çizildiği için parti meclisine giremedi. Ama Kılıçdaroğlu, özel bir atama ile dış politikadan sorumlu başdanışmanlığına getirdi. Bu olayda Kılıçdaroğlu’nun bir tasarrufta bulunması bekleniyordu. Ama Atatürk tartışmasında olduğu gibi yine suskun kalmayı tercih etti. Ünal Çeviköz’le bir sorunum yok. Ama bu tavır, Atatürk’ün partisi CHP’ye yakışmadı.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ABDULKADİR SELVİ: ATATÜRK’ÜN PARTİSİNE YAKIŞMADI

Coronavirus (Covid-19)

  • 40,678,946Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,123,451Ölü Sayısı
  • 9,184,287Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar