KURTULUŞ TAYİZ: Muhalefet gündem saptırma derdinde

Ülkenin gündemi Ermenistan’ın Karabağ’daki provokasyon ve saldırıları. Azerbaycan ordusu Ermenistan’a karşılık veriyor. Türkiye, yekvücut halinde Azerbaycan’ın yanında. Meclis’teki bütün partiler ortak bir bildiri yayınlayarak Azerbaycan’a desteğini açıklıyor.

Peki bu bildirinin sabahında ne oluyor dersiniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanvekili başta olmak üzere muhalefet partileri, anlaşmışçasına “ekonomi” üzerinden hükümete saldırarak gündemi değiştirmeye çalışıyorlar.

Türkiye’nin ortak bir milli gündem etrafında birleşmesini anlaşılan sakıncalı buluyorlar. “Ortak bildiri”ye atılan imzaların da aslında görüntüyü kurtarmaya dönük ve samimiyetten uzak bir hareket olduğu böylece açığa çıkıyor.

Türkiye’nin Azerbaycan’a olan kararlı desteği sadece Ermenistan ve arkasındaki uluslararası güçleri değil, içerideki muhalefeti de rahatsız etmiş durumda.

Muhalefet bu rahatsızlığı açıktan yansıtmak veya dile getirmek yerine Bakan Albayrak’ı hedefe oturtarak ekonomi üzerinden yapay gündemler oluşturmaya çalışıyor. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan hesaplarını her fırsatta Bakan Albayrak üzerinden görmeye çalışır oldular. Doğrusunu isterseniz artık bu da iyice kabak tadı vermeye başladı.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

KURTULUŞ TAYİZ: Muhalefet gündem saptırma derdinde

Coronavirus (Covid-19)

  • 40,680,350Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,123,469Ölü Sayısı
  • 9,184,117Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar