EMİN PAZARCI: Aptal muamelesi çekiyorlar

Bir yanda katliamcılar ve işgalciler var. Diğer tarafta toprakları gasp edilenler. Üstelik ortada tartışmalı bir durum da yok. Uluslararası bütün kararlar, Ermenilerin işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından çekilmeleri yönünde.

En önemlisi ise, haksızlığa ve soykırıma uğrayanlar, toprakları gasp edilenler bizim kardeşlerimiz. Aynı soydan geliyoruz, aynı Kıbleye yöneliyoruz, aynı dili konuşuyoruz. Doğal olarak onların yanındayız.

İşte bundan rahatsız olanlar var. Dışarıdakilerden değil, içimizdekilerden söz ediyorum. CHP Genel Başkan Danışmanı Ünal Çeviköz’ün sözlerini bütün Türkiye duydu. Azerbaycan’a verdiğimiz desteğe “maalesef” sözleri ile tepki gösterdi. Yetmedi, kirletmeye çalıştı. Milyonların karşısında Türkiye düşmanları ile aynı tezleri savundu.

Millet ayağa kalktı. Ama CHP’den herhangi bir tepki gelmedi. Sadece ürkek birtakım ifadelerle CHP’nin Azerbaycan’ın yanında olduğu belirtildi.

Dikkat ederseniz, son dönemde alışılmış CHP fotoğrafı haline geldi bu görüntü. Ünal Çeviköz, daha önce de farklı konularda aynı kirletmeleri yaptı. Türkiye’nin Libya’da “çizgiyi aştığından” bahsetti. Suriye’deki varlığımızın “meşru olmadığını” iddia etti.

Parti içinden “Dur bakalım, sen ne diyorsun?” diyen çıkmadı. Sadece tabandan bir tepki geldi. Kurultay’da üzeri çizildi. Delege, kendisinin dış politikadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını onaylamadı. Kılıçdaroğlu da delegeye “Siz kim oluyorsunuz” dercesine Çeviköz’e Genel Başkan Danışmanlığı görevini verdi. Yine resmi bir kimlikle benzer açıklamalar yapmasının, milli adımları kirletmesinin önünü açtı.

Sonuçlarını görüyorsunuz işte!
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EMİN PAZARCI: Aptal muamelesi çekiyorlar

Coronavirus (Covid-19)

  • 40,664,529Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,123,217Ölü Sayısı
  • 9,175,562Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar