BÜLENT ERANDAÇ: Kılıçdaroğlu tiyatrosu

Kemal Kılıçdaroğlu'nun son 20 gün içinde yaptığı açıklamalara, ziyaret ettiği yerlerdeki konuşmaları bir tiyatroyu andırıyor. Hem komedi, hem trajedi oyunlarını seyreder gibi oluyorsunuz.

SAHNE 1: Kılıçdaroğlu, Türk Tabibler Birliği'ni ziyaret ediyor. Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanı burada kürsüye çıkıyor. Kahvehanelerde ve kıraathanelerde kağıt oynanmasının yasaklanmasından şikayet ediyor. Kahveler açılmış ama yetmezmiş. Kahvehanelerde oturanların kağıt oynamasına da izin verilmeliymiş. Önlem olarak da her oyundan sonra deste değiştirilmeliymiş.

Evet yanlış okumuyorsunuz. Kılıçdaroğlu, Türk Tabibler Birliği'ni değil Türkiye Kahveciler Odası'nı ziyaret ediyor.

SAHNE 2: Yatıyor Abdullah Gül, kalkıyor Abdullah Gül. Hâlâ "Abdullah Gül'den korkuyorlar" demeye devam ediyor Kemal Kılıçdaroğlu (Son Halk TV'de bunu söyledi).

İktidarın, "Abdullah Gül muhalefetin adayı olacak" diye fena halde korkuyormuş. Kendisi buna samimiyetle inanmış. Bıraktık korkuyu, Kılıçdaroğlu. Abdullah Gül dedikçe çok memnun oluyorlar.


İşin ilginç tarafı. İttifak ortağı Meral Akşener, "Cumhurbaşkanı adayı olacağım" diyor. CHP'li Muharrem İnce, "Gül'ü CHP adayı yaparlarsa, ben CHP'li olarak karşısına çıkarım" diyor. Kılıçdaroğlu'nun kankası Ahmet Davutoğlu, "Partimin Cumhurbaşkanı adayı olacak" diyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın ÇATI ADAYI ABDULLAH GÜL'Ü ÇIKARMA tezgahları kuruyor, kankaları, "Aday çıkarız, aday oluruz" diyor.

SAHNE 3: Kılıçdaroğlu son bombasını patlattı. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı "sembolik aday" olacakmış. Bunun için ittifaktaki partiler mukavele imzalayacaklarmış. O aday seçilince parlamenter sisteme dönülecekmiş.

Düşünün: Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet ittifakının adayı "Ben semboliğim. İşim Türkıye'yi idare değil. Kılıçdaroğlu'nun taktiklerine hizmet edeceğim" diye propaganda yapacak.

Yeni dünya kuruluyor. Ortadoğu paramparça. Türkiye'nin önü kesiliyor. Ülkemizi kuşatmak için her türlü şer ittifakları kurulurken, Kılıçdaroğlu kendi tiyatrosunda oynuyor.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BÜLENT ERANDAÇ: Kılıçdaroğlu tiyatrosu

Coronavirus (Covid-19)

  • 40,664,529Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,123,217Ölü Sayısı
  • 9,175,562Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar