Güneydoğu MESK: Medya Derneğini Kınıyoruz

Basına ve kamuoyuna

Bismillahirrehmanirrehim

ATV’nin Esra Erol programında iki anormal karı koca arasında meydana gelen aldatma hadisesinin bu kadar aleni duruma getirilmesi kamu vicdanını yaralamıştır.

Hele ki zina ettiği DNA testi ile ispatlanan kadının elhemdulillah demesi, oradaki seyircilerin onu alkışlaması dünyada benzeri görülmemiş bir kabahatti.

Allah celle ve ala açıktan açığa zina eden kimselere eziyet edin, her birine yüz değnek vurun demesi bu fiilin ne derece kötü olduğuna işarettir. İnsanımızın zina eden kimselere hoş bakmaması da bu fiilin savunulur yanının olmadığına başka bir kanıttır.

AB uyum yasaları gereği zinanın suç olmaktan çıkması hukukta bir boşluk oluşturmuş, üç gencin komşusunun eşiyle zina eden herifi dövmeleri de bir “ihkakı haktır”. Soysal medyadaki tepkilere bakıldığı zaman kamu vicdanını rahatlamıştır. Dolayısıyla bir an evvel zinanın suç kapsamına alınması, elzemdir, vaciptir, farzdır.

Medya Derneği adında bir oluşumun her yönüyle facia olan bu programa, bu sunucuya, bu olaya ve ATV’ye sahip çıkması bir garabettir. Bu derneğin sitesini inceledim insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne vurgu yapması da ilginç, hangi hukukun üstünlüğüne inandığını keşke belirtseydi.

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) Güneydoğu Bölge Başkanlığı olarak bu menfur hadisenin arkasında duran Medya Derneğini kınıyoruz.

Kamuoyuna arz ederiz.

Eyüphan Kaya

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Güneydoğu Bölge Başkanı.

Güneydoğu MESK: Medya Derneğini Kınıyoruz

Coronavirus (Covid-19)

  • 41,265,306Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,132,444Ölü Sayısı
  • 9,362,392Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar