Senetle Araba Alınır mı ? Güvenli midir ?

Araba almak kuşkusuz ki her insanın hayalinde yer edinmektedir. Fakat günümüz şartlarını göz önüne getirdiğimizde araba almanın o kadar da kolay olmadığını görmekteyiz. Bankaların bize sunmuş olduğu taşıt kredisi sayesinde bir nebze olsun ödeyecek olduğumuz parayı böldüğümüz için rahatlamaktayız. Kredi alamayanlar ise senetle araba alma yolunda ilerlemektedir. 

Senetle Araba Alınır mı

Senet İle Araba Alınır mı ? Ve Bu İş Güvenli midir? 

Gibi soruların yanıtlarını bu yazıda okuyabileceksiniz. Kredi notunuz düşük, bankalar sizlere kredi sunmuyor ve araba alamıyorsanız çözümü basit. 

Senetli araba alarak taksitlerinizi galericilere elden ödeyerek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka gibi kurumları araya sokmadan araba sahibi olmuş olursunuz.

Senetle Araba Nasıl Alınır ?

Senetle araba nasıl alınır sorusunun en net cevabı galericiler olmaktadır. Otomobil galericileri çağımızda her il ve ilçede yer almaktadır. Araba satışları yaparak ikinci el ve sıfır otomobilleri kolay yoldan vatandaşa satma amacı güderler.

Senetli Araba Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir ?

Özellikle bankalardan kredi alamayan kişiler soluğu galericilerde almaktadır. Senetle alacağınız arabanın peşinatını galerici kişinin sahibi ile konuşarak ortak bir ücrette anlaşabilirsiniz. Fakat bankalar peşinat konusunda sizlere herhangi bir seçenek sunmazlar. O yüzden galericiler peşinat konusunda bankaların bir adım önüne geçmektedir. Hatta galericiye yeterince güven sağlarsanız tek kuruş peşinat ödemeden senetli aracınıza sahip olabilirsiniz.

Senetli araba almak işi bilmediğiniz zaman sizin için riskli bir olaya dönüşebilir. Öncelikle senetli arabanızı alacağınız galeriyi, sahibini iyi tanıyor olmanız gereklidir. Aksi takdirde senetleri ödedikten sonra elinizde aracı bulamayabilirsiniz. 

Bu tür güven sahibi olmayan kişilerden maalesef senetli araç alınmaz. Şehre yabancıysanız galericileri tanımıyorsanız da çevreden ufak bir araştırma yapmanız faydanıza olacaktır.

Ardından bir önemli konu ise senet imzalayacak kişinin senetler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Size senetler ile birlikte sunulacak sözleşmede maddelerden dolayı aracı elinizden kaçırabilir, açık uçlu senetler yüzünden çok daha fazla paralar ödemek mecburiyetinde kalabilirsiniz. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için senet işlerinden anlayan biri ile sözleşme imzalamalısınız.

Senet İle Araba Almanın Riski Var mıdır ?

Senetle araba nasıl alınır sorusundan sonra riskleri konuşmak gerekir. İlk paragraflarda da değindiğimiz gibi senetli araba alacaksanız muhakkak yanınızda bu işlerden anlayan, deneyimli birilerinin olması gerekiyor.

Galericilere paranızı kaptırmamak için bu durumu göz önünde bulundurun. Ardından satın alacak olduğunuz aracı işinin ehli bir ustaya gösterin. Aldığınız araç üzerine görmediğiniz hasarlar ya da değişen parçalar olabilir. Büyük sevinç ile aldığınız aracın kötü çıkması sizi üzecektir. Aracı yaptırmak için de maddi giderler kaldıramayacağınız cinsten olabilir.

Kaynak: NEOKONOMI

Senetle Araba Alınır mı ? Güvenli midir ?

Coronavirus (Covid-19)

  • 43,248,320Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,157,650Ölü Sayısı
  • 10,271,015Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar