Kaybolan plak

OOo şahane diye bağırdı Suriye bir neşe içinde

Fakat ben görmüyorum bir hulul, ne bir bağırsaktan girme, ne bir gökyüzü doğrusu, istediğimiz sıfıra sıfır muamele.

Muhammed gül kokusu ilen Hasan Sabbah'a terör ederken Nizamül Mülk çoktan boğulmayı göze almıştı Selçuk(lu)larda. Benim zamansız hafızamda önceden düşünülmüş istediği yere yürümek isteyen Dakika adında bir adam vardı . Sevmekle öldürmek bir olduğu için hiç sevmemişti kadın da adamı.

Her ne ise... Alt hikaye üst hikaye kadar uykusuz ve bağlamacı.

Islak kağıtların arasından Dakika ve dostu eskiden yazdığım kelimeleri benden çalarak sık sık sıcak kükürtlü kaynlakların sıralandığı, kül renkli balıkların tatlı sularda yüzdüğü bir mekanı anlatıp duruyorlardı. Bunları anlatıp durmak da sevmemekten idi ama tam tersi gibi eko yapmaktan hoşlanan karbondioksitti kendileri.

Tüm vaktini boşa harcayan Dakika Suriye ya da Rusya ile bazen ilgileniyordu, etrafa salınan gazlara bakacak vakti de yoktu, salisesi de. Dudak ucuyla terk ediyordu onları önce, aynen uyur gibi seyrediyordu, evde otururken ekleniyordu, canı beyaz kremalı bir ekler arıyordu. Ah, belki salise oydu.

OOO, berbat diye bağırdı Suriye yeniden, bu hulul meselesine neşelenmişti besbelli, erkeklerin bağırsakların sımsıkı yapışık karışık, kadınlarınsa rahimlerinin dağınık olmasına seviniyordu içinde. Onun bu tavrını TC anlamıyordu.

Israr ile kültüre ayırmak gerekiyordu insanı. Ve red etmek tüm güzel olanları.

Öleceği için sevinçli ortadoğu - ölü doğan bebekler ve canlı bebeklerle birlikte koca bir karın taşıyan hamile göl ise yapması gereken her şeyi yaparak suçlandı ve kaldırıldı hastaneye. İsterik hastane çığlıklarını duymazdan gelen bir süssli cumhuriyetinde yaşayan düz kısa saçlı bir hemşirenin elinde kalan mavi kapı kolu bir şey diyemedi bu gidişe. Göl ise kazıldığı için hiç konuşmadı. Yukarıdan aşağı doğru bir eğimle kazıldığından, ya da su toplaması gerektiğinden sustu.

Susuz bir göldü kışın, bahara Allah kerim dedi içinden, evet.

Oooo, elim kaşındı dedi bahçıvan tüm bunlar kararsız atomlar gibi gökyüzünden yağarken. İstenmeyen bir aşkı bacak arasından toprağa gömüyordu.

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 11,387,287Coronavirus Vaka Sayısı
  • 533,621Ölü Sayısı
  • 4,408,323Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar