Çünkü sevgi ölmez - (Reha Muhtar)

Hakan Mazhar l'a röportaj yapmak istediği için Belkıs'a gider. Belkıs biraz şaşkın, telefon açar hemen.
Belkıs: - İdare edip gidiyoruz şarkısını almak istiyor Hakan.
Hakan yüz buruşturur, almak değil yalnız bilgi almak istiyordur.
Mazhar: Sağolsun.
Hakan: Maçı seyrediyor musunuz? (Galatasaray Beşiktaş maçını soruyordur)
Mazhar "Soru" der ve kapatır, sorulan sorulara ilgisiz bir tavırdadır.

Bu konu üzerine Hakan ve Belkıs birkaç dakika rakı içerek düşünürler ve Mazhar'ın sorulardan rahatsız olmasına hak verirler. O sorulardan çok daha üstün bir insan olarak sorulara cevap vermemek durumundadır şu an.
Aşk ve meşk konularında fazlaca düşünerek bu gibi ilüzyonlara kafa yoran bu iki gencin penceresinde çok büyük bir beyaz kedi çok büyük siyah şeffaf gözlükleriyle belirdiğinde yatıp uyuyacak kadar sakinleşmişlerdi halbuki geçen gün. Fakat mesele röportaj yapmaya geldiğinde...
İşte orada Adile Naşit'in oğlu öldüğünde neden kokain içtiğini ya da sokakta çöpleri taşıdığını düşünüyorlardı bazı gün..
Patronlar sekreterlerini düdütlemeyi düşünür diye düşünürler birbirlerine bakarak ve ikinci soru nedir?
O  sırada Mazhar adamlara yetersiz şefkatsizlik suçu yükleyen anti nine ve kendisini yetiştiren sümüklü nineyi düşünedursun diyen turuncu bir neşelinin aklına ikinci soru gelir.
"Siz hizmetçiler tarafından mı büyütüldünüz?"
Hemen "hayır" ı yapıştırıverir Mazhar, sonra sümüklü dadısını hatırlatınca da kapatıverir telefonu bahanesiz. Tiyatroya, barok müzik ve quartetlere meraklı bu oyuncak kamyonları seven adam hakkında daha da meraka kapılır pencerelerinden büyük beyaz kedi gören çift.
Çift olmanın korkusu içinde sorarlar: "Çift olmanın korkusu ya da güven duygusu nedir"?
Mazhar: Zor oluyor zoru anlatmak diye kitapta yazmıştım. Bu yazmıştım etmiştimleri sevmem ama işte bozdum orucumu.
Adile kitaba bakar ve bakar ki Belkıs ve Hakan, Mazhar bozmuş orucunu ve kitabın 91. sayfasında söylemiş bu sorunun cevabını: "Ben sana oynadım varımı yoğumu"
Bir kişiye varını yoğunu oynamak hakkında artık birlikte aynı odada var olmayan Hakan ve Belkıs ayrı ayrı düşünüyorlardır bu röp ta.
Ve yine onun birkaç satırı gönüllerini rahatlıcak belli. Kemal Sunal gibi olmayacağına garanti vererek tekrarlıyorlar şiiri:
Şiirin adı hayta olmasa da öyle, inek şabana bile uygun olurdu şiir hem dekoratif, Hakan'a göre pis bir meyildir şiir.. tam da erkeklerin sevdiği gibi.
Her neyse şiire dönelim şaşırmayalım diyor Belkıs elinde bozuk ya da çalışan klavyelerle. Ne Şaban sınıfını anlamış, ne de sesleri müzisyenler.
N'aber lan diye bir aşure bırakan yokken çok şükür bu acele röportajda, acaba Mazhar soruları kabul eder mi diye bir ümid ile şiiri kopyalıyor Belkıs gece gece ;
Hava henüz karanlık, ikimizinde uykusu kaçık
indik seninle aşağıya birer çay içtik
yapma ne olur çok kırılıyorum
öyle bana kızarken sen
benden daha ne istiyorsun
tamam kalkıcam erken


Coronavirus (Covid-19)

  • 11,387,499Coronavirus Vaka Sayısı
  • 533,621Ölü Sayısı
  • 4,408,468Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar