Tanrım beni yavaşlat

Ne komşundan petrol al, ne Osmanlıyı taklit et, ne Atatürk ilkelerinin hepsini yaşat, ekonomini büyüteceksen de bizim istediğimiz okula ver gibi abuk sabuk dayatmaların hepsini karşılamaya çalışan son derece antipatik dış çehremiz aynen de kan emen küçük oğlunu yaşatmak için önce kendi kanını sonra da eve ona kandırmaya gelen bir takım kurbanların kanını oğluna içiren bir anne gibi hem merhametli hem zalim hem de acınası politik.
Politika hakkında konuşmamamı yıllardır çığırsalar da nedense her yıl ve her an benim ilişkilerime benzediği için olur olmaz aklıma geliyor. Bu kadar birbirini yemez görünen yamyamın arasında nasıl kadınla erkek birbirini yemeyi öğrendiyse emp. ve kurbanları da aynı hikayeleri yüzyıllardır aynı zalim merhametle öğrenmedi mi?
Sokak köpeğinin mi - yenilen adamın mı haklı olduğunu bile anlayamayacağımız bir durumda kim mesela fr. daki cani delikanlının "canlı" değil de ölü yakalanılmasının hukukunu çıkaracak?
Kadınlarını metres ya da hanımı ya da fahişe veya "işkadını" diye sınıflamak isteyen bir adamın sevgisini evde kaybolan hangi metre ölçer belirleyecek?
Pazardakileri "organik" satıyorsunuz diye suçlamak üzere giden gazeteci kadınla cidden bahçeden kendi meyvesini toplamış ve üstüne bir şey yazmaya bile korkan pazarcının niyetini hangi müşteri anlayacak?
Dinle siyasetin karıştırılmaması hususunda kesin kurallar varken ne eskisi ne de diğerleri gibi olabileceğinin kim garantisini verecek ve ülkede yaşayan bunca işsiz ve garantisiz insanın garanti isteyeceği nokta yalnız bu mu olacak?
Bu soruları soranlar unisex liboşlar olarak paranteze mi atılacak?
Tanrı görmemenin Arap olmakla aynı olduğunu düşünen kitleye nasıl "Tanrı olarak neyi görüyorsanız Tanrım beni yavaşlat diyin ne olur" diye yalvaracaksınız?
Dolayısıyla bugün....
Dışarıdan ne gelirse gelsin...
Biraz yavaşlayalım.
En azından, ben yaralıyım. Ve duracağım.


Coronavirus (Covid-19)

  • 20,389,794Coronavirus Vaka Sayısı
  • 741,785Ölü Sayısı
  • 6,365,155Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar