Referandumda “Hayır” Cephesi….

Önyargılarla ve cepheleşmelerle Türkiye’nin yeniden sandık başına gittiği şu günlerde, muhalefet hala bu pakete neden “Hayır” denmesi gerektiğine dair en ufak haklı bir gerekçe gösterememesine rağmen meydanlarda kullandıkları söylemlerle zaten gergin olan atmosferi daha da sertleştirmeye devam ediyor. Bu pakete “Hayır” demekle aslında 12 Eylül Anayasası’na “Evet” demenin hiçbir farkının olmadığı gerçeğini bile önemsemeden hala mitinglerde demokrasi ve sosyal adaletten bahsetmek ise Türkiye’de muhalefet partilerinin neden Ak Parti karşısında elle tutulur bir başarı gösteremediğinin kanıtı niteliğindedir.

12 Eylül Anayasası’na sırf karşı cephede yer almak ve Ak Parti’yi yıpratmak için sahip çıkan CHP, geçmişteki söylemleriyle çelişmektedir. Yoksa “12 Eylül Darbesinden en büyük zararı biz gördük” diyen bir partinin Darbe Anayasası’na sahip çıkması başka nasıl açıklanabilir?

Referanduma sunulacak bu paket,  toplumsal hafızamızda önemli bir yer işgal eden 12 Eylül’ün ürünü olan mevcut Anayasa ve onun kalıntılarını tam olarak temizlemese bile Türkiye toplumunu mevcut durumdan daha ileriye götürecek değişiklikler içermektedir. Unutmayalım ki, bu değişiklik paketine “Evet” demekle daha demokrat, eşitlikçi ve özgürlükçü yeni sivil bir anayasanın da önünü açmış olacağız.


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,462,655Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,316Ölü Sayısı
  • 5,029,737Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar