Yine Yeni Bir Yıl

Zaman kavramını sınıflandırmayı sevmem aslında..Gündür, haftadır, aydır, yıldır diye adlandırdıkça akıp gidiyorlar birbiri ardına..

Uykudan uyandığımda hayatımın geri kalan anlarından ilkidir gün benim için.  Birikirler, biriktikçe isimleri değişip ay olur, yıl olur, benimle birlikte yol alırlar hayat yolculuğumda..

Şimdi bir yenisi daha katılıyor aramıza, yeni bir yol arkadaşı daha ediniyoruz hayat yolculuğumuzda. Yepyeni bir yıl.

Dünya, çevre, vatan, millet, devlet, hükümet gibi kavramlarla ilgili dileklerim sanırım zaten sizlerinkiyle benzer. Ortak fayda ve çıkarların olduğu konularda kötü dileklere sahip olmak pek olası değil ne de olsa. İnsanoğlu ‘Batsın bu dünya’ der belki şarkılarında ama iş ciddiye bindiğinde kimse istemez batan bir dünyayı.. Terördür, trafik canavarıdır, doğal afetlerdir, ekonomik krizlerdir aklıma getirmek bile istemiyorum, gitsinler başımızdan artık.  Gitsinler.. Yerlerini  güzellikler doldursun.

 Kişisel dileklere gelince klasiktir belki ama sağlık ve huzurdur benim ilk dileğim. Bu ikisi olmadıkça ne mutluluk ne refah olmuyor.

Koşulsuz sevgi, saygı ve hoşgörü gösterebildiğimiz bir yıl olsun bu yeni yıl. Ama öyle lafta kalmasın.. Ne ağzımızdan çıkan en ufak bir sözle, ne en ufak bir hareketimizle kalp kırmadığımız, yürek incitmediğimiz günlerden oluşsun hayatımızın kalanı.

Ertelediğimiz işler de olmasın bu yeni yılda. Ne düşünüyorsak, ne hissediyorsak, ne karar veriyorsak anında gerçekleşsin. Planlar yaptığımız değil, yaptığımız planları yaşadığımız bir yıl olsun..

 

Pazartesi başlayıp Salı sabahı biten diyetlerden uzak, dumansız hava sahasına takılmak yerine duman nedir unuttuğumuz günlerimiz olsun mesela.. Gazetelerimiz ikinci sayfadan dördüncü sayfaya atlasın, üçüncü sayfaya ihtiyaç olmasın, lig sayısı artsın, şampiyonun hangisi olduğu boşverilsin, takım kavgası ortadan kalksın, kalksın da kimse kimseyi öldürmesin, paraya para denilmesin, evsiz kimse kalmasın, açlık olmasın, çocuklarla birlikte büyükler de gülsün, çocuklar artık duysun, Osman üzülmesin, uçaklar rötar yapmasın, valizler kaybolmasın, benzin ucuzlasın, hava kışın kardan, baharlarda yağmurdan, yazın güneşten şaşmasın, ormanlar yanmasın, ayılar kış uykusuna yatsın, penguenler buzullarına kavuşsun, tatiller artsın, trafik olmasın, farımız da yolumuz da açık olsun gibi birbiriyle alakalı alakasız dileklerim de var tabi..

Dileklerimin ne kadarı gerçekleşir bilinmez ancak yeni yılda kalbinizden geçen tüm güzel temennilerin gerçekleşmesi dileğimle, herkese iyi seneler.. 


Coronavirus (Covid-19)

  • 33,852,048Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,012,743Ölü Sayısı
  • 7,681,645Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar