Sağır Kedi

Her zaman gittiğim bir kafe var şehrin merkezinde; küçük, sade ama her daim kalabalık. Pek çok arkadaşımla sözleşmeden buluştuğumuz, tesadüfi karşılaşmaların, uzun sohbetlerin mekanı.

 

Bundan bir süre öncesine kadar bu mekanın bizler dışında misafirleri de vardı; sokak kedileri..

Ne zaman gitsem mutlaka bir sokak kedisi masamın altında benden ya yemek ya da sevgi bekleyerek bakardı gözlerimin içine. 


Ancak herkes bu kedicikleri sevmek zorunda olmadığından, zaman içinde mekanın bazı müdavimleri de rahatsız oldu bu sokak kedilerinden. Bir hayvansever olarak onları da anlayışla karşıladım, benim sevgim kadar başkasının korkusu ya da rahatsızlığı da kabul edilmesi gereken bir durumdu sonuçta..


Farklılıklarımızı zenginliğe dönüştürdüğümüz bu günlerde, bu kediciklerden rahatsız olanlar için bir önlem alındı ve kafeye sadece sokak kedilerinin duyabileceği frekansta yayın yapan bir sistem kuruldu. Böylece kediler gürültüden rahatsız oldukları için mekana gelemediler ve onlardan rahatsız olan müşterilerle hiçbir bağları kalmadı.


Bu şahane önlem sayesinde mutlu insanlar ve mutsuz kediler yeni düzene alışmışken ve ben yemeğimden bir lokma yemeye çalışırken,birden bir kedi yine masanın altından baktı gözlerimin içine.. “Nasıl geldin sen buraya” diye şaşkın şaşkın bakarken mekan sahibinin açıklamasıyla işin aslı ortaya çıktı.

Bu ses duvarını aşıp yanıma gelen kedi meğer sağır bir kediymiş. Evet, onca para harcayıp sistem kuranlar sağır bir kediyi hesaba katamamışlar. Ucunda sevgi ve güzel yemek olduktan sonra ses duvarı mı engel olabilir sağır bir kediye..


Günümüz yasaklarını anımsattı bu olay bana ve gülümsetti..

 

Engeller konuldukça önümüze, kotalar konuldukça seçimlerimize, kararlar verildikçe izleyeceklerimize, okuyacaklarımıza, göreceklerimize belki bazlarımız mahrum kalacak yapmak istediklerinden, ayrı düşecek hayalleriyle. Kimimizin kıyafetine sınırlar konulacak kimimizin okuduğuna. Kimimizin yazdığına, kimimizin baktığına..Ama bu yasakları koyarken değiştirilemeyecek bir gerçek var ki o da;aramızda her zaman sağır kediler de olacak..Coronavirus (Covid-19)

  • 33,852,048Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,012,743Ölü Sayısı
  • 7,681,645Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar