İsrail denen terör örgütü

 

 

1948 yılında organize bir terör çetesi olarak dünya sahnesine çıkan İsrail, geride kalan 62 yılda sayısız katliamla, adalet, hak, hukuk, vicdan, akıl, izan, onur, namus gibi insanlık değerlerini ayaklar altına alarak yüzyılın en büyük utanç kaynağı olmuştur.

İşgal ettiği Filistin topraklarında, kin ve ölüm kustuğu Gazze halkına 3 yıldır korkunç bir ambargo uygulan İsrail, insanlığın yüz karası eylemlerine bugün bir yenisini daha eklemiştir.

Gazze’ye, uluslar arası hukuka uygun biçimde sadece insani yardım taşıyan gemilere askeri operasyon yapan söz konusu terör şebekesi ‘Birleşmiş Milletler’i, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Devletleri’nin seyirci kaldığı bir vahşet gerçekleştirmiştir. Gemilerde yer alan silahsız, sivil ve masum yardım gönüllülerinden kaçını öldürdüğü, kaç tanesini yaraladığı henüz netlik kazanmış değilse de, haberler durumun “ağır “olduğu yönündedir.

Son saldırılarda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. İslam ümmetine, Allah’ın ipine hep birlikte sımsıkı sarılmanın elzem ve acil olduğunu hatırlatıyoruz. İsrail’i kınamakla birlikte, zalimlerin sonunun nasıl olduğuna bakmasını, örneğin ‘Firavun- Hz. Musa’ kıssasından ders almasını tavsiye ediyoruz. İsrail’in suçlarına destek veya susmakla ortak olan devletleri ise, savaş suçlusu olmamaya, en azından, savunucusu oldukları değerlerde samimi olmaya çağırıyoruz.

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,739,229Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,290Ölü Sayısı
  • 7,406,529Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar