TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE DÖNEMİ DEVAM EDECEK

JOE BİDEN TÜRKİYESİZ BİR ORTADOĞU PLANININ BAŞARILI OLAMAYACAĞINI DA ERDOĞAN'IN BAŞINDA OLDUĞU TÜRKİYE'YE RAĞMEN BU PLANLARIN UYGULAMAYA KONULAMAYACAĞINI DA BİLİYOR

Tüm dünya, 3 Kasım 2020'de Amerika'da yapılan ancak henüz sonuçlanamayan başkanlık seçimlerine kilitlenmiş durumda. Her ne kadar bir ülkenin başkanlık seçiminin dünya için önem arz etmesi normal gibi görünmese de soğuk savaş sonrası dünyada bir hegemonya kuran ve dünya jandarmalığını yürüten Amerika'nın başkanlık seçimleri olunca iş değişiyor. Çünkü seçilecek olan başkanın yürüteceği dış politika diğer dünya devletlerini buna göre pozisyon almaya itiyor.

Küresel denklemi işte bu kadar etkileyen bir seçim sonrası, Joe Biden'ın Amerika'nın yeni başkanı olması durumunda Türkiye ile Amerika'nın ilişkisinin nasıl olacağıysa en çok merak edilen konu.

Joe Biden'ın, Amerika'nın Ortadoğu'daki politikalarını hayata geçirmek için "Türkiye'nin Bölgede artan etkinliğini Sonlandırmak, Akdeniz'den, Suriye'den, Irak'tan ve Libya'dan çıkarmak üzere öncelikli mesailerinin Türkiye'deki muhalefeti destekleyerek seçimle Erdoğan'ı devirmek olacağını açıkça beyan etmesi, yeni dönemde de Türkiye'nin mücadele döneminin devam edeceğine işaret ediyor.

Türkiye ise mücadeleye alışkın...

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Amerika ile ekonomik yaptırımlara kadar varan olumsuz birçok ilişki yaşadı. Hem askeri hem de ekonomik olarak Amerika ile mücadele edebilmeyi, nasıl pozisyon alacağını tecrübe etti.

Her ne kadar Erdoğan ile Trump'ın ikili ilişkilerinin iyi olduğu görünse de aynı Trump başkanlığındaki Amerika döneminde Türkiye - Amerika ilişkileri en zor dönemlerini yaşadı. Bu dönemde çözüme kavuştuğu sanılan S400 meselesi, Suriye'nin kuzeyi ve mukabilinde işaret edilen ekonomik yaptırımlar hala çözüme kavuşturulmuş değil.

Bu sebeple Amerika'nın Başkanı Donald Trump olmuş Joe Biden olmuş, Amerika'nın bölgemizdeki planları değişmedikçe Türkiye için bir farklılık yaşanmayacak ve Türkiye için mücadele dönemi devam edecek...

Ve son söz; 100 yıl sonra yeniden ayağa kalkıp, 1000 yıllık Anadolu yürüyüşünü devam ettiren Türkiye, Yeni Dünya Düzeninde hak ettiği yeri almak üzere sahada. Bu yürüyüşü durdurmak ve Türkiye'ye kendisine biçilen rolü yeniden oynatabilmek adına mücadele edecekler ancak Türkiye'de mücadelesine devam edecek...

TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE DÖNEMİ DEVAM EDECEK

Coronavirus (Covid-19)

  • 96,643,566Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,066,003Ölü Sayısı
  • 25,254,172Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar