VAKİT TÜRKİYE VAKTİ

Türkiye gibi demografik yapısının çesitli olduğu çok uluslu bir ülkede, dar bir ideolojik kalıp içerisine girilerek, iktidar olmak veya iktidar da kalmak mümkün değil.

Ak Parti, bu gerçeğin ayırdında, tüm Türkiye'ye hitap edebilen bir parti olarak yola çıktı. Bu anlayışla yıllarca başarılı bir yönetim, idare performansı ortaya koydu.

Herkese, 783 bin kilometre karenin her metre karesine el uzatıp kuşatınca, Ak Parti milletin iradesi kavramı, ortaya çıktı.

Türkiye'nin 2013'den sonraki ulusal ve küresel alanlarda yasadığı sorun ve sıkıntılar, merkez parti konumunda bulunan Ak Parti'yi, Milliyetçilik ideolojisine bürünmeye ve bu çerçevede geliştirilen politikalarla yaşanılan süreci aşma yolunu izlemek, mecburiyetinde bıraktı.

Milliyetçi politikalarla;

Devletin hücrelerine sızan ajanların tasfiyesi, Sınır ötesine yapılan askeri harekatlarla dağıtılan küresel kuşatma, kararlılıkla yürütülen mücadeleyle bitirilme noktasına getirilen terör ve prangalarından kurtarılmış büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaası, sağlandı.

Yaşanılan bu mücadele süreci, artık geride kaldı.

Ve bu süreç, ülke ve millet olarak elde edilen kazanımlarla beraber, kuruluş felsefesine zıt olarak dar bir ideolojik kalıba girmek mecburiyetinde kalan ve daha çok aşırı sağa kaymaya başlayan Ak Parti adına, büyük bir yıpranışı da beraberinde getirdi.

Bu yıpranışı tamir etmek ve iktidarı koruyabilmek de, Ak Parti'nin yeniden kuruluş ilkelerine ve kendi ideolojik doktrinlerine yönelmesiyle mümkün.

Ak Parti, önümüzdeki süreçte yeniden Merkeze doğru yönelmeli, özüne dönmeli, tüm Türkiye'nin partisi olarak çıktığı yolda, her iki vatandaşın birinin oyunu alma başarısı gösterdiği gerçeğini yeniden hatırlamalı, bu yönde ilerlemeli.

Vakit, Aynı yolu yeniden yürümenin, vaktidir.

Vakit, Türkiye vaktidir.

VAKİT TÜRKİYE VAKTİ

Coronavirus (Covid-19)

  • 97,191,079Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,079,648Ölü Sayısı
  • 25,415,030Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar