EMİN PAZARCI: Hukuk Magandaları

Dünyanın her yerinde terör bir “insanlık suçu” olarak görülür. Dünyanın gelişmiş bütün ülkelerinde de teröriste ağız dolusu sövülür…

Elbette bizim gibi bazı istisna ülkeler var tabii. Bizde ise, teröristlere güzellemeler yapılır. Bir takım Hukuk Magandaları gazetelerde boy gösterirler, ekranlara çıkarlar. Hukuk adına hukuku ayaklar altına alıp paspas gibi çiğnerler…

İşte Selahattin Demirtaş tartışmaları ortada. Dehşet içinde izliyorum. Bir takım Hukuk Magandaları, adeta terör ve terörist güzellemesi yapmaya soyunmuş gibiler. İçlerinde, Demirtaş’a artık çok farklı gözle bakılması gerektiğini savunanlar bile var.

Hiç utanmıyor, sıkılmıyorlar. Temcit pilavı gibi tekrarlayıp duruyorlar:

-Demirtaş niye cezaevinde?

Çünkü O bir terör suçlusu. Kobani Olayları sırasında yaptığı sokak çağrısı sonucu onlarca insanımız hayatını kaybetti. Dünyanın medeni hangi ülkesinde bu tür bir suça imza atan aynı akıbeti yaşar!

Bazılarının isimlerinin önünde “Avukat” unvanı bulunan Hukuk Magandaları, yine de anlamamakta, anlamak istememekte ve kafaları bulandırmaya çalışmakta ısrar ediyorlar:

-Ama ne Türkiye eski Türkiye, ne de Selahattin Demirtaş eski Demirtaş…

İşte bunlar çok tehlikeli sözler. Yargıdan suçlu kaçırmaya çalışıyorlar. “Ne var canım, olmuşsa olmuş. Görmeyiveririz, üzerini kaparız olur biter” tavrı sergiliyorlar.

Onun için “Hukuk Magandası” adını verdim bunlara…
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EMİN PAZARCI: Hukuk Magandaları

Coronavirus (Covid-19)

  • 94,615,858Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,024,114Ölü Sayısı
  • 25,047,785Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar