Joe Biden: Seçim bitti

Trump'ın talimatıyla Genel Hizmetler İdaresi tarafından geçiş sürecinin resmen başladığına dair bilgilendirilen Biden, "Seçim bitti" ilanında bulundu.

ABD’de 3 Kasım seçimlerini kaybeden ama yenilgiyi kabul etmeyi reddeden Başkan Donald Trump'ın 20 gün gecikmeli talimatı üzerine Genel Hizmetler İdaresi (GSA) şefi Emily Murphy'nin yeni yönetime geçiş sürecini resmen başlatmasının ardından, müstakbel Başkan Joe Biden'dan açıklama geldi.

Biden "Seçim bitti" diye ilan etti.


Twitter'da açıklama yapan Biden, başkanlık seçiminin bittiği ilanında bulunup Amerikalılara siyasi ihtilafları bir kenara bırakmaları çağrısı yaptı.

Seçilmiş Başkan, "Seçim bitti. Partizanlığı ve birini diğerine karşı şeytanlaştırma retoriğini bırakmanın zamanı geldi. Biraraya gelmeliyiz" dedi.

Dün GSA'nın bildiriminin ardından dış politika ve ulusal güvenlik ekipleri için adaylarını açıklamış bulunan Biden, bugün Pennsylvania eyaletinde mühürlenip onaylanan nihai sonuçların da galibi oldu.

Twitter'da açıklama yapan Pennsylvania Valisi Tom Wolf, bugün eyalet yönetiminin ABD Başkan ve Başkan Yardımcısı için 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarını onayladığını duyurarak "Joe Biden ve Kamala Harris için seçici delegeler listesinin teyit sertifikasını imzaladım" dedi.

Joe Biden: Seçim bitti

Coronavirus (Covid-19)

  • 94,046,507Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,012,576Ölü Sayısı
  • 24,843,937Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 23:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar