YKS kılavuzu yayımlandı, başvurular yarın başlıyor

Başvuruları yarın başlayacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin kılavuz ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na başvurular yarın başlıyor.

Üç oturumlu sınavın tarihleri 2018-2019 ÖSYM takvimine göre, ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanları ilgilendiren YKS'nin ilk oturumu olan TYT 15 Haziran'da, AYT 16 Haziran, YDT ise 16 Haziran'da uygulanacak.
YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart tarihleri arasında. Geç başvuru günü 19 Mart, sonuçlar ise 18 Temmuz'da duyurulacak.

YKS'nin oturumları olan TYT, AYT ve YDT'nin tarihleri ÖSYM tarafından belirlendi. Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı, 15 Haziran 2019 tarihinde, Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde kurum tarafından yapılacak. Sınav saati ÖSYM tarafından kılavuzda açıklanacak. Yabancı Dil Testi (YDT) sınavı, 16 Haziran 2019 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak. Sınav saati ÖSYM tarafından kılavuzda açıklanacak.

Başvuru merkezlerinin adresleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alıyor. Başvuruya giderken eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş 2019-YKS Aday Başvuru Formu ile Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslı gerekiyor.

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu

2019 YKS Afişi

YKS kılavuzu yayımlandı, başvurular yarın başlıyor

Popüler Kullanıcılar