EKREM KIZILTAŞ: Gerisi kolay!..

Her yeni güne, haftaya, aya ve özellikle de yılların yenisine bir şeylerin mutlaka değişeceği beklentisi ile gireriz. Eh tabii, söz konusu değişikliklerin de genellikle iyi yönde olacağını ümit ederiz.

2020'de yaşanan bazı olaylar ve özellikle de salgın sebebiyle, 2021'e de iyi yönde büyük değişiklikler ümidiyle girdik… Birçok hususta hakikaten olumlu emareler de mevcut, hamdolsun.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yükselmeye başlayan Kovid-19 vakalarındaki düşüş eğilimi ve bu arada aşı tatbikinin de başlamış olması, yeni yılın güzelliklerinden mesela. Tablonun olumlu seyretmesi durumunda kısıtlamaların birçoğunun kaldırılması ile hayatın belirli ölçüde de olsa normale dönebileceğine dair beklentiler artmış durumda.

Altı mutlaka çizilmesi gereken husus, Kovid-19 salgını ile sürecin Türkiye tarafından hakikaten oldukça başarılı bir şekilde sürdürüldüğü. Başta Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız olmak üzere yöneticilerimizin gayretleri ile oldukça ağır bedellere mal olabilecek bir süreci olabildiğince hafif bir şekilde geçirmekte olduğumuz, açık.

Şom ağızlılar ve salgın sürecini siyası ve ideolojik hesaplarına malzeme olarak kullanmak isteyenler ne söylerse söylesin, Türkiye Kovid-19'la mücadelenin yıldız ülkelerinden birisi.

Ancak, yeni yılla birlikte muhalefet cephesinde de bazı olumlu değişiklikler olabileceğini ümit edenler -bu satırların yazarı da bunlara dahil edilebilir-, 2021'de de hayal kırıklığına uğradı…

Başta CHP olmak üzere eskisi ve yenisi ile muhalefetin tamamının bildik söylemlerini değiştirmeme konusundaki kararlı tavırları, bundan sonra değişiklikler olabileceği konusundaki ümitleri de yok ediyor.

O malum, 'Hükümet ağzıyla kuş tutsa bile kimse takdir etmemizi beklemesin' şeklindeki tutumun CHP dışındaki muhalif partilere de yayılması söz konusu.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EKREM KIZILTAŞ: Gerisi kolay!..

Coronavirus (Covid-19)

  • 115,302,022Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,560,638Ölü Sayısı
  • 21,614,047Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar