Akkuyu Nükleer'den 'planlı patlama' açıklaması

Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasına giden bağlantı yolunun yapımı sırasındaki planlı patlama nedeniyle bazı evlerde hasar oluştu. Yapılacak hasar tespit çalışmalarının ardından vatandaşların zararlarının karşılanacağı aktarıldı.

Akkuyu Nükleer A.Ş'den yapılan açıklamada, 19 Ocak günü, santral sahasına giden bağlantı yolunun yapımını yürüten alt yüklenici şirket tarafından planlı delme ve patlatma çalışmaları yapıldığı kaydedildi.

 

Çalışmalar sırasında Büyükeceli Mahallesinde bulunan bazı konutları camlarının hasar gördüğü aktarılan açıklamada, 2 kişi cam kırıkları nedeniyle hafif şekilde yaralandığı, yaralanan kişilere yerinde acil müdahale yapıldığı bilgisi verildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Olay yerinde Jandarma yetkilileri ve ilgili diğer kurumlar çalışmalarını sürdürmekte, hasar görmüş evlerde ikamet eden vatandaşların acil ihtiyaçları da karşılanmaktadır.

 

Mahallede yerel yetkililer tarafından yürütülen hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından zarar tazmini gerçekleştirilecektir.

 

Akkuyu Nükleer A.Ş. alt yüklenici şirket ile koordineli şekilde olayın nedenlerine ilişkin detaylı soruşturmayı yürüten güvenlik kuvvetlerine gerekli her türlü desteği ve yardımı sağlamaktadır. Soruşturmanın ardından ileride bu tür kazaların önüne geçilmesi için gerekli önlemler alınacaktır."

Akkuyu Nükleer'den 'planlı patlama' açıklaması

Coronavirus (Covid-19)

  • 116,307,456Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,583,349Ölü Sayısı
  • 21,763,153Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar