Salih ARIKAN: BİR YARDIM HİKÂYESİ.

BİR YARDIM HİKÂYESİ.

Yardım etmek çok güzel, ihtiyacını karşıladığınızdaki gönül rahatlığı harika. Bu işler uzmanlık işi Kızılay, İHH Deniz Feneri, Ribat Vakfı, İnsan Der ve diğer kuruluşlar uzman ekipler oluşturuyorlar.

Biz görmeyenler için hele de çok zor. Geçenlerde ev mobilyaları verilecekti. Bizde duyurusunu yaptık sonradan öğrendik ki ürünler eskimiş. Yâni bazen insanlar çöpe gideceğine başkaları alsın mantığında oluyor. Dünde bir koltuk vardı epey taliplisi oldu. Doğuştan görmeyen biri Messenger den yazmış bende vakit nakittir deyip aradım. Demez mi ben görüntülü görüşmüyorum. Bende hiç görmediğimi işlerin hızlı bir şekilde yürümesi gerektiğini anlattım.

HERKESLE TEK TEK YAZIŞACAK MIYIM?

Tanımadığım kişiye yardımcı olmak istemiyorum. Peki, kimseye yardımcı olmak istemiyor musunuz hayır bizim önerimiz engelliler ve aileleri bize üye olsunlar. Zamanla zaten tanış olunuyor ve kimin neye ihtiyacı olduğunu biliyorsunuz o zamanda tanıdığım kişiye yardım etmenin gönül rahatlığını yaşıyorum.

AĞLAYAN ÇOK.

Ben Mekke’de dilenip Medine’de dağıtma dernekçiliğini sevmiyorum. Çünkü bu dağıtımlarda ayarı tutturamazsanız ciddi sıkıntılar oluyor. Ben dernekçilik faaliyetlerinde masa kasa nisa imtihanlarını kaybederek yıkılıp giden arkadaşlarımı gördüm. O yüzden akçeli işleri sevmiyorum. Hak arama, eğitim, kültür, sosyal etkinlikler, projeler geliştirmek gerekir.

İnsanları yardıma alıştırarak atıl hale getirmek doğru değil. Acil durumdaki yardımlar hariç insanları uğuşturduğunu düşünüyorum. Süt dağıtacağına keçi dağıt yâni, sürdürülebilir olsun. Bize yardım gelirse dağıtırım ama bize yardım edin diye ilana çıkmam. Gelen yardımı da üye olan ve şartlarını bildiğim kişiye yaparım.

ÖNCELİKLE YOKSULLUK VE YOKSULLUĞUN KAYNAĞINI KURUTMAK GEREK.

Eğitim ve kurslarla insanların başı dik üretken hale gelmesini sağlamak gerek. Bir insanı ne kadar sırtınızda taşırsınız. İhtiyaç nedir. Benim annem derede küllü suyla çamaşır yıkardı tabi ki biz bebek beziyle değil kaputa sarılarak büyüdük sütte ihtiyaç bebek bezi de daha birçok şey hayırlısı yardım işleri çok hoşlanmadığım ama maalesef zaman zamanda kendimizi bu işlerin içinde buluyoruz. Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93


Salih ARIKAN,Tel: 0 506 514 96 93

E-Posta: slh.arikan@gmail.com

Skaype: saliharikan2

Face: https://www.facebook.com/saliharikan4

İnstagram: https://www.instagram.com/izmirliengelliler

Twitter: www.twitter.com/saliharikan77

Web. www.beyazay.org.tr

Bağımsız Hareket kursumuz

https://www.youtube.com/watch?v=BsxdDJMTwLY&

Beyazay İzmir Faaliyetlerimiz

https://www.youtube.com/watch?v=HD58JVgFRRU&t=4s

Blogger

https://saliharikanyazilar.blogspot.com/

Salih ARIKAN: BİR YARDIM HİKÂYESİ.

Coronavirus (Covid-19)

  • 116,307,456Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,583,349Ölü Sayısı
  • 21,763,153Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar