Hadi 12 Şubat ipucu: Besin öğelerinin oluşturduğu güce ne ad verilir?

Hadi ipucu sorusu 12.30 yarışması için araştırılıyor. Yarışmada her gün yeni ipuçları yayınlanıyor. İpucu sorusu yarışma içerisinde soruluyor. Daha önce cevabı öğrenen yarışmacılar kolayca bir sonraki soruya geçebiliyorlar. 12 Şubat'ta ipucu olarak, "Enerjik bir güne hazır mısın hadici! hadi 12.30’da Pharmaton katkılarıyla başlayacak! Ödül Pharmaton’dan 10.000 TL! İpucumuz da besin öğelerinin oluşturduğu güçten geliyor. Organların çalışabilmesi ve vücut ısısının sürdürülebilmesini sağlayan besin ögelerinin oluşturduğu bu güce ne ad verilir?" sorusu soruldu.

Hadi ipucu sorusu ve joker kodu araştırılıyor. Hadi Bilgi Yarışması yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yarışmada her gün yeni ipuçları yayınlanıyor. İpucu sorusu yarışma içerisinde soruluyor. Daha önce cevabı öğrenen yarışmacılar kolayca bir sonraki soruya geçebiliyorlar. Joker koduna sahip olan yarışmacılar ise soruya yanlış cevap verseler bile elenmeden bir sonraki soruya geçebiliyorlar. 12 Şubat'ta ipucu olarak, "Enerjik bir güne hazır mısın hadici! hadi 12.30’da Pharmaton katkılarıyla başlayacak! Ödül Pharmaton’dan 10.000 TL! İpucumuz da besin öğelerinin oluşturduğu güçten geliyor. Organların çalışabilmesi ve vücut ısısının sürdürülebilmesini sağlayan besin ögelerinin oluşturduğu bu güce ne ad verilir?" sorusu soruldu.

HADİ 12.30 İPUCU AÇIKLANDI MI?

SORU: Enerjik bir güne hazır mısın hadici! hadi 12.30’da Pharmaton katkılarıyla başlayacak! Ödül Pharmaton’dan 10.000 TL! İpucumuz da besin öğelerinin oluşturduğu güçten geliyor. Organların çalışabilmesi ve vücut ısısının sürdürülebilmesini sağlayan besin ögelerinin oluşturduğu bu güce ne ad verilir?

CEVAP: ENERJİ

Hadi 12 Şubat ipucu: Besin öğelerinin oluşturduğu güce ne ad verilir?

Popüler Kullanıcılar