Karşılıksız çeklerle 30 milyon lira vurgun yapan çete çökertildi

Ankara merkezli 8 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, karşılıksız çekleri kurdukları paravan şirketler üzerinden piyasaya sürerek 30 milyon lira vurgun yapan suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi, 45 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları istihbari çalışmalar neticesinde, çok sayıda karşılıksız çekleri piyasaya sürerek yaklaşık çok sayıda kişiyi mağdur eden bir suç örgütünü tespit etti.

 

Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, yaptıkları çalışmalarda; örgüt lideri dahil 45 kişinin adreslerini tek tek tespit etti.

 

45 kişi yakalandı

 

Ardından harekete geçen ekipler, Ankara merkezli İstanbul, Antalya, Kayseri, Konya, Balıkkesir, Nevşehir ve Niğde’de şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

Operasyonda, örgüt elebaşı K.U'nun da aralarında bulunduğu 45 zanlı gözaltına alındı.

 

Karşılıksız çeklerle vurgun yaptılar

 

Yapılan ev ve iş yeri aramalarında ise ruhsatsız 4 tabanca ve bunlara ait çok sayıda mühimmat, dolandırıcılıkta kullandıkları çek, senet, kaşe fatura ve boş tahsilat makbuzları ile dolandırdıkları malları gizledikleri depolarda mağdurlara ait birçok ticari malzeme ele geçirildi.

 

Ayrıca ekipler tarafından yapılan detaylı araştırmalarda, örgüt üyelerinin paravan şirketler kurduğu ve bu şirketler üzerinden banka kredi notlarını yükselterek güven verdikleri saptandı. Şüphelilerin, böylece aldıkları karşılıksız çekleri piyasaya sürerek 30 milyon lira vurgun yaptığı belirlendi. 

Karşılıksız çeklerle 30 milyon lira vurgun yapan çete çökertildi

Coronavirus (Covid-19)

  • 137,438,438Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,962,141Ölü Sayısı
  • 23,899,938Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar