Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan yorumu: Darbenin her türlüsüne karşıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili, "Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz özellikle mümkün değildir. Bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

 

"Darbenin her türlüsüne karşıyız"

 

Şu anda Ermenistan'daki darbe girişimi... Biz biliyorsunuz darbenin her türlüsüne karşıyız. Burada açıkça söylemem lazım, askerin devreye girmek suretiyle burada bir darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir birşey değil. Bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Paşinya'nı zaten halk kendisi alaşağı getirecek konuma gelmiştir. Ama olay darbe olunca darbeye bakışımız farklıdır. 

 

Lokantalar ve kafeteryalar açılacak mı?

 

Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi kabinenin önüne gelecek. Müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne denli olduğunu Sağlık Bakanımız bizlere sunacak. Bizler ne gibi tedbirler alabiliriz. Burada özellikle lokantalarla kafeteryalarla ilgili otellerle ilgili ne gibi adımlar atarız bütün bunların kararını pazartesi kabine toplantısında alacak ve yapacağım açıklamada tüm halkıma ifade edeceğim. 

 

Kanal İstanbul: Bu projeyi hayata geçireceğiz

 

Her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bu benim çılgın proje diye ifade ettiğim bir projedir. Projemiz alternatifleriyle hazırdır. Ne anamuhalefet anlar ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Bu projeyi biz Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak süreciyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi hayran hayran izleyecek. 

 

"İstanbul'da çöp dağları yükselmeye başladı"

 

İstanbul, şu anda ne hale geldiğini görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Yok. Attıkları bir adım var mı? Yok. Şimdi İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden temizlenmiyor? İstanbul halkı yeniden eski Türkiye özlemine mi dönecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan yorumu: Darbenin her türlüsüne karşıyız

Coronavirus (Covid-19)

  • 137,392,233Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,961,810Ölü Sayısı
  • 23,879,658Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar