Frankfurt Havalimanı'nda işçiler açlık grevine başladı

Almanya'nın Frankfurt Havalimanı'nda yer hizmetleri ve yolcu taşımacılığı alanında çalışırken COVID-19 salgını bahane edilerek işten çıkarılan 5 işçi, açlık grevine başladı. İşten çıkarılan diğer 225 işçi eylem yaparak onlara destek veriyor.

21 yıldır Frankfurt Havalimanı'nda çeşitli görevlerde çalışan ve 16 yıldır otobüsle uçaklara yolcu taşıyan Abdülkasım Terzi, 4 aydır maaş alamadığını belirterek açlık grevi yapma kararı aldıklarını söyledi.

 

Terzi, kendisinin de açlık grevine katılanlardan biri olduğunu ve işten çıkarılan diğer arkadaşlarının gelip eyleme her gün destek verdiğini vurguladı.

 

"Çalışanların çoğu Türk"

 

Yeni işten çıkarmalar olabileceğine işaret eden Terzi şunları söyledi: "Firma eski çalışanlarına yüksek maaş ödemek zorunda. COVID-19'u bahane ederek çoğunluğu Türk bu eski çalışanların işine firma son vermek istiyor.

 

30 otobüs şoföründen 24'ü firmayı mahkemeye verdi. Bizi taşeron firmaya göndermek istedi, biz de mahkemeye itiraz edip taşeron firmaya gitmeyi kabul etmediğimiz ve işimizi geri isteriz dediğimiz için 4 aydır bize maaş ödemiyor."

Frankfurt Havalimanı'nda işçiler açlık grevine başladı

Coronavirus (Covid-19)

  • 137,425,149Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,962,073Ölü Sayısı
  • 23,888,757Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar