2021 LGS Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

2021 LGS’ ye hazırlanan adaylar için “2021 LGS Konuları” ve “2021 LGS Soru Dağılımları” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Liselere Giriş Sınavı konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB’ in yaptığı sınavlara uygun olarak hazırlanmış 2021 LGS konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz.

★ LGS Türkçe Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

★ LGS Matematik Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

★ LGS Fen Bilimleri Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

★ LGS İngilizce Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

★ LGS İnkılap Tarihi Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

★ LGS Din Kültürü ve Ahlak Bil. Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

LGS Türkçe konuları içerisinde bu yıl dil bilgisi sorularının yer almayacağına dair Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklama yapıldı. Ölçme değerlendirme Genel müdürlüğü buna dair herhangi bir resmi bir paylaşımda bulunmadığı için öğretmenler ve öğrenciler tarafından bu durum biraz şüphe ile karşılandı.


Liselere giriş sınavı soruları daha çok adayların beceri değerini ölçmek üzere hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Bu soruları kolayca çözmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmaktır. Bunu ise farklı soru kaynaklarından çalışarak sağlayabilirsiniz.


Fen bilimleri dersinden LGS sınavında çıkan sorular daha çok günlük hayatta karşılaşabileceğiniz problemlere yönelik çözüm üretmek üzere sorulan sorulardır. Deney ağırlıklı olarak hazırlanmış olan soruları görsel okuma becerin izle ve fen bilimleri dersinden öğrenmiş olduğunuz bilgiler ile çözebilirsiniz.

Din kültürü inkılap tarihi dersleri LGS sınavında bilginin yorumlanması noktasında sorulmaktadır.

LGS İngilizce soruları daha çok kelime bilgisine dayanmaktadır bunun için ise sizlerin ezber yapması yani kelimeleri ezberlemesi gerekiyor.LGS de çıkan kelimeleri kelime defterinize yazarak çalışabilirsiniz. Yukarıda sizler için bırakmış olduğumuz linkten tüm 2021 LGS konuları ve soru sayılarına ulaşabilirsiniz.

2021 LGS Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB)

Coronavirus (Covid-19)

  • 196,712,916Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,203,749Ölü Sayısı
  • 14,384,336Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar