2045′ DE SPERM SAYISI SIFIR OLACAK

2045 senesinde tüm erkeklerin yarısının sıfır canlı spermi olacağı ve geri kalanının sıfıra çok yakın olacağını ileri sürülüyor. Bunun başlıca sebebi ise plastikten elektroniğe gıda ambalajlarından pestisitlere kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine kadar hayatımızdaki binlerce üründe bulunan hormon bozucu kimyasallar!

***

New York’ da Mount Sinai Medical Center’ da epidemiyolog olan Shanna Swan, Batılı ülkelerde sperm sayısının 1973’ den 2011’e yüzde 59 azaldığını açıklamıştı.

Şubat ayında yayınlanan “Count Down” isimli kitabında daha kötü bir tablo çiziyor.

2045 senesinde tüm erkeklerin yarısının sıfır canlı spermi olacağı ve geri kalanının sıfıra çok yakın olacağını ileri sürüyor.

Swan’a göre bunun başlıca sebebi plastikten elektroniğe gıda ambalajlarından pestisitlere kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine kadar hayatımızdaki binlerce üründe bulunan hormon bozucu kimyasallar!

Bunlar içinde de bilhassa bisfenol A ve fitalatlar gibi testosteron ve östrojen seks hormonlarının etkinliklerini bozanlar ilk sırada geliyor.

Araştırmalar, erkek çocuklarda genital anomalilerin daha fazla görüldüğünü ve 1982’ den bu yana testosteron seviyelerinin senede yüzde 1 azaldığını gösteriyor.

Kadınlarda da durum kötü: Düşük oranı, son yirmi yılda her yıl yüzde 1 arttı ve daha fazla kız erken ergenlik yaşıyor.

Bu gidişte çocuk sahibi olabilmek için suni üreme teknolojileri kaçınılmaz olacak.

Kitapta, işlenmiş gıdaları atarak, fitalat bulunmayan ürünleri tercih ederek ve cam olanlarla plastik gıda saklama kaplarını değiştirerek evlerimizdeki zararlı kimyasalları temizlememiz tavsiye ediliyor.

Gelelim neticeye

Spermler müzelik olacak demektir.

Kaynak: https://www.politico.eu/article/no-more-babies-expert-warns-that-hormone-altering-chemicals-threaten-human-procreation/


Coronavirus (Covid-19)

  • 136,613,721Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,948,824Ölü Sayısı
  • 23,824,402Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar