Müge Anlı ve Dostlarına Kütahya'dan mesaj var...

   Efendim, bu hafta Pamukkale ekranlarında, Türk Kızılay Kütahya Şubesi Başkanı Talha Tekin’i ağırladım. Türk Kızılayı’nın, Kütahya ve dünya coğrafyasında yürüttüğü önemli çalışmaları, izleyenlerle buluşturmak bana keyif verdi.

 

 

   Öncelikle şunu ifade edeyim: Talha Başkan, üç yıllık görev süresinde Kütahya Türk Kızılay Şubesi’ne önemli hizmetler kazandırmış. Örneğin bunlardan biri, şubenin küçük olan yerini, 450 metre karelik bir alana taşımasıdır.

 

 

   Başkanın, programda kullandığı ifadeyle söyleyeyim, Kütahya şubesi, farkedilir ve görünür olmuş. Bunun içine de, bir Kızılay Gönüllü Merkezi açılmış. Bir başkası ise, şubeye güzel bir hizmet aracı satın alınmasıdır.

 

 

  Şimdi de Kütahya’ya bir Kızılay Aşevi kazandırmak istiyor. Talha Başkan, programda bol bol gönüllülere bağış çağrısında bulundu. En güçlü mesajı da Müge Anlı ve Dostları’naydı. Sayın Başkan, ekranlarımız aracılığıyla gönderdiği mesajın, Müge Anlı ve Dostları’nda bir karşılık bulacağına inanıyor.

 

 

   Kendisi diyor ki, aşevi yapılacak arsanın şubemize tahsisi yapıldı. Müge Anlı ve Dostları, bize belli oranda destek olsunlar... Bizde onun üzerini tamamlayarak, üç katlı pilanlanmış aşevini Kütahyamıza kazandıralım.

 

 

   Açıkcası, Bende Talha Başkan gibi düşünüyorum. Müge Hanım, Kütahya’dan uzanan bu eli havada bırakmaz. Dostlarını kısa zamanda harekete geçirerek, Türk Kızılayı üzerinden yürüttüğü yardım zincirine Kütahya halkasını da ekler.

 

 

   Yeri gelmişken, on liralık SMS bağışlarıyla oluşturulan dev yatırımlar için, bir iki cümle etmek istiyorum. Baktığınızda, saatler içinde milyonlarca liranın toplanmasını insanın aklı almıyor. İşte akıl almaz bu mucize olay, Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı’ndagerçekleşiyor. Ne diyeyim, Müge Hanım’la izleyenleri arasında sağlanan bu güven ortamı, her tv programcısına da nasip olsun...

 

 

   Peki bu aşevi neden Kütahya’ya gerekli? Çünkü Kütahya’nın büyük bölümü birinci derece deprem kuşağında yer alıyor. Yaşayanlar bilir... Depremlerin sarsıntıları geçtikten sonra, kişilerin en büyük ihtiyaçları, bir kap sıcak çorba oluyor.

 

 

   Dolayısıyla, Kızılay Aşevi’ne ihtiyaç duyulan yerlerden biride KüTahya’dır. Ayrıca, Kütahya konumu itibariyle, birçok ilin ortasındadır. Yani Kütahya’dan Afyon, Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Manisa, Uşak illerinede hizmet sağlanabilir.

 

 

   Tabi kırk beş dakikalık programda konuşulanları bir yazıya sığdıramıyorsunuz. Bu yüzden, konuşulanlardan çıkardığım ana mesajı, sizinle paylaşarak konuyu noktalıyacağım. Efendim, şu anda Türk Kızılayı’na, toplumun her kesiminin yardımda bulunma imkanı var. Nasıl mı?

 

 

   Mesela, gücünüz varsa, Kızılay’a her türlü maddi bağışı yapabilirsiniz... Eğer gücünüz yok sağlığınız yerindeyse, kan ve plazma bağışında bulunabilirsiniz... Geçirdiğiniz rahatsızlıklardan dolayı kan bağışında bulunamıyorsanız, Kızılay’a giderek gönüllü olabilirsiniz...

 

 

   Diyelim ki, Bunların hiçbirini yapmaya imkanınız yok... O zaman, dünyanın dört bir tarafında, ihtiyaç sahiplerine milletimizin yardım elini uzatan Türk Kızılayı’na dua edebilirsiniz...


Coronavirus (Covid-19)

  • 161,881,248Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,360,222Ölü Sayısı
  • 17,762,830Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar