Eyüphan KAYA:Dünyanın Gözü Külliyede Reis’im

Dünyanın Gözü Külliyede Reis’im

2008 yılında Davus’ta  “One munite” ile başlayan süreç devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözde İsrail Devletinin Sözde Cumhurbaşkanına “Siz çocuk öldürmeyi iyi bilirsiniz.” şeklide manidar bir sitemde bulunması Davus aklını alt üst etmiş, parametrelerini değiştirmişti.

O günden bu güne ne değişti?

Erdoğan “Dünya Beşten büyüktür” sloganıyla Birleşmişmiş Milletlerin işlevinin sağlıklı karar almasına engel olduğuna işaret etti ve dünya bu konuda bir kez daha düşünmeye başladı. 

Gerçekte 193 devletin üye olduğu dünyanın en büyük örgütü olan BM böyle mi yönetilmeliydi?

İsrail devleti hakkında BM’nin aldığı karar uygulamıyorsa, bu oluşum neye yarıyor?

Beş daimi üyeden biri alınan bir karara “hayır!” dese, 192 devletin evet demesinin bir anlamı yoksa bu oluşumun işleyiş tarzı sakat değil mi?

Bu haliyle BM’nin varlığı sorgulanmalı ve ya en kısa zamanda ya kendini revize ederek kendinden  beklenen görev ve sorumluluklarını yerine getirmeli ya da kendini feshetmelidir.

Cumhurbaşkanımızın karizmatik liderliği,

Anadolu’nun, İslam dünyasının ve hatta mazlum dünya halklarının umudu oluşu bir sürecin getirdiği sonuç ve kendisine verilen bir rol biçmiştir, bunun gereğini yerine getirmek de ona düşüyor.

Filistin topraklarının %10’una konup bu gün %90’nın habis bir ur gibi sararak İsrail’e “dur” diyebilecek tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bu münasebetle,

Sınırını ihlal edip kontrolsüz bir şekilde ilerleyen ve nereye doğru yayıldığı kestirilemeyen İsrail devletini tanıma kararını dondurmak uluslararası hukukun bir gereğidir, sınırı belli olmayan bir devlet, devlet olarak tanınamaz.

İsrail devleti ile yapılan tüm anlaşmalar ikinci bir emre kadar dondurmalıdır.

Derhal İsrail’deki diplomatlarımızı geri çekmeli ve onların diplomatları da sınır dışı edilmelidir,

Türkiye hava sahasını İsrail uçaklarına, sivil hava yolları dahil kapatmalıdır,

İsteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşları askerlik şubesine gönüllü müracaat edebileceği belirtmeli ve bunlar için en kısa zamanda komando eğitimi verilerek bir an evvel gayri nizami harp için Filistin’e göndermelidir,

Türkiye Cumhuriyeti İslam’ın başı konumda olup, vahdeti sağlama konusunda önemli bir rol üstlenen hilafet makamını kaldırarak İslam dünyasının hakkına tecavüz etmiştir. Bu hatasını telafi etmekle yükümlüdür.

Hilafet vazifesi  “TBMM’nin şahsı manevisinde mündemiçtir” denilmişse Meclis bu karaların arkasında durmakla yükümlüdür.

Neticede TBMM şimdiye kadar iki konuda ortak bir mutabakata  imza attı, 15 Temmuz gecesi ve şu anda İsrail’in haksızlığı karşısında alınan kınama kararı grubu mecliste olan tüm partiler tarafından kınadı.

Kısacası millet hazır, devlet hazır, dünya hazır, artık İsrail devletine “yuvacığına dön, yoksa yok olursun” demenin zamanı geldi de geçiyor.

Gözler külliyete, Anadolu insanının sabrı kalmadı, Müslüman dünyanın umudu tükeniyor, dünya mazlumlarının tutacağı bir dal yok.

Uzaydan yer yüzünü hayalen seyrediyorum, tüm frekanslar külliyede birleşiyor.

Haydi ya Allah deyin gerisine karışmayın. İsrail kansız bir duruşla dahi yuvasına çekileceğine inancım tamdır.

Müslümanlar ise İsrail devletinin nüfusu kadar dahi şehit vermeye dünden razıdırlar, çünkü bu hal her gün ölümle eş değerdir. Bu kahırla yaşmaktansa onurla ölmek, şehit düşmek daha evla olsa gerek.

Başka türlü Arz-ı mevud”  hayalleri İsrail’in gözlerini kör etmiş, dolayısıyla zulümde sınır tanımıyor. Söylenecek çok şey var ama bu kadarla yetinelim.

Ben insanın diyen herkes İsrail’in bu haksız tavrına karşı gücü nispetinde bir duruş sergilemelidir. Bunların başından da Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır, yürüyecek ki arkasında millet yürüsün, İslam dünyası yürüsün, dünya yürüsün.

Tıpkı Küds-ı Şerif konusun da 128 dünya devletini Türkiye’nin itirazına destek verdiği gibi. Eminim ülkemize destek veren devlet sayısı artar.

Allah güç versin, takat versin, cesaret versin

Amin demeniz dileğiyle.

Eyüphan KAYA

 

 

 

Eyüphan KAYA:Dünyanın Gözü Külliyede Reis’im

Coronavirus (Covid-19)

  • 178,195,929Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,857,794Ölü Sayısı
  • 11,645,461Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar