Millet Soyluyu da bilir onları da bilir...

   Dün 21’de, bayramlaşmak için, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu aradım. Sayın Bakan’ın, telefonda söylediği bir iki cümleyi buraya taşımak istiyorum. Çünkü, o cümlelerin günümüze işaret eden yanları var.

 

 

   ‘Sabahın erken saatlerinden beri rollardayım ve il il dolaşıyorum... Şu anda çok yorgun ve uykusuzum’...

 

 

   Değerli okurlarım, hayatta hiçbir başarı tesadüf değildir. İnsan, bir emek ve mesai harcamadan başarıya ulaşamaz... Evet, bugün İçişleri Bakanlığı’nın, hizmet alanlarında kaydedilen başarıların altında, Sayın Soylu’nun uyguladığı insanüstü gayretin payı büyük...

 

 

   Siz bir işi yaparken, o işi sonuçlandırmak için, geceyi gündüze katarsanız, başarı kaçınılmaz olur. Yeri gelmişken, şu bilgiyi vereyim: Süleyman Soylu’nun, İçişleri Bakanlığı’nda sabahladığı çok geceler olmuş. Ayrıca, yakın çalışma arkadaşlarından öğrendiğim kadarıyla, Sayın Bakan, genelde makam aracında yaptığı istirahatle yetinirmiş.

 

 

   Değerli okurlar, ülkemizde suç ve suçluyla mücadelede fark edilir bir mesafe alındı. Kolluk kuvetlerimiz, her alanda kötü niyetlilere göz açtırmıyorlar.

 

 

   Trafik kazalarında, yapılan yoğun denetimlerin sonuçları işte ortada... Kara yollarında yaşanan büyük değişim ve İçişleri Bakanlığının başlattığı projeler sayesinde, trafik kazalarını sıfırlamayı konuşabiliyoruz.

 

 

   PKK, fetö gibi terör örgütleriyle yürütülen amansız mücadele, gözlerimizin önünde cereyan ediyor... Bugün, rahatlıkla PKK bitirilecek diyebiliyoruz. Geçmişte, Doğu’da girilemeyen noktalarda, şimdilerde bahar rüzgarları esiyor.

 

 

   Dün, gözümüzün içine bakarak, ayrılık türküsü çığıranları sesleri hepten kısıldı. Elbette, bu sesi kısmak hiç kolay olmadı. Burada kararlı bir duruş gerekiyordu. Hamdolsun, o da sergilendi ve sergilenmeye devam ediyor.

 

 

   Esasen, terörün finansmanını sağlayan kaynakların kurutulmasını, ayrı değerlendirmek gerekir. Hatırlayın, dağa kaynak aktaran belediyelere, kayyum atanırken karşı çıkanlar vardı. Herhalde bunlarda yapılanın doğru olduğunu anlamışlardır.

 

 

   Efendim, Süleyman Soylu’nun görev yaptığı dönemde, İçişleri Bakanlığı’nda sağlanan başarı ortada... Bazen, ekranlara Başarılı İçişleri Bakanı diye birilerini çıkarıyorlar. Onların başarısı, Sayın Soylu’nun başarısının yanında, teselli ikramiyesi gibi kalır.

 

 

   Bazen de, Süleyman Soylu’ya çatmak için, havada esen rüzgardan bahane üretiyorlar. Şimdi de, bir mafya adamının ağzından çıkanlara sarılıyorlar.

 

 

   Hiç kusura bakılmasın, bu millet, Soylu’yu da bilir; onları da bilir...


Coronavirus (Covid-19)

  • 178,183,949Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,857,484Ölü Sayısı
  • 11,644,595Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar