Ünlü yazar dört yıl önce vefat etmiş

Onur Akay, konservatuvarda hem kendisinin hem de Bülent Ersoy’unedebiyat hocası olan, Türk Musikisi Bölümü’nün efsane hocalarından ünlüedebiyatçı şair ve yazar Muazzam Sepetçioğlu’nun, 4 yıl önce hayatınıkaybettiğini duyurdu.

Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, konservatuvarda 6 sene hocasıolan ve çok sayıda Türk sanat müziği sanatçılarının ve günümüz musikihocalarının da hocası olan ünlü edebiyatçı, şair ve yazar MuazzamSepetçioğlu’nun, 4 yıl önce vefat ettiğini ve ölümünün öğrencileritarafından bilinmediğini duyurdu.MÜNİR NURETTİN SELÇUK DÖNEMİNDE HOCALIĞA BAŞLAMIŞTI!

“Hocaların hocasını dört yıl önce kaybetmişiz!” başlığı ile bir yazıkaleme alan Onur Akay, “Merhum sanatçımız Şükran Ay’ın kızı ve merhumtelevizyoncu Savaş Ay’ın kız kardeşi olan koro şefi ve ses sanatçısıdostum Işıl Ay’la bayramlaşırken, acı haberi kendisinden duydum.Konservatuvarda altı sene öğrencisi olduğum edebiyat hocam şair ve yazarMuazzam Sepetçioğlu’nu, 25 Nisan 2017 tarihinde kaybetmişiz.Büyükçekmece Yeni Mezarlığı’nda toprağa verilen hocamızın vefatınımaalesef kimse duymadı. Sessiz sedasız defnedilen Muazzam Hoca, BülentErsoy’un da edebiyat hocasıydı. Belediye Konservatuvarı’nda MünirNurettin Selçuk döneminde hocalığa başlamıştı ve daha sonra İstanbulÜniversitesi’ne bağlanan konservatuvarın Türk Mûsıkîsi Bölümü’nde elliseneye yakın hocalık yaptı. Muazzam Hanım, mûsıkîmizin büyüknazariyatçılarından İsmail Hakkı Özkan’dan, Cumhurbaşkanlığı Klasik TürkMüziği Korosu Şefi Fatih Salgar’a ve Serap Mutlu Akbulut’a kadar çoksayıda Türk mûsıkîsi sanatçısının hocasıdır ve klasik mûsıkîmizdekigüftelerin anlamını, herkes ondan öğrenmiştir. Ayrıca efsane hocamız, 8Temmuz 2006’da geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu Sarıyer’deki evindeebediyete intikal eden ve “Çağımızın Dede Korkut’u” olaraknitelendirilen önemli yazarlarımızdan Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun daeşidir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.MUAZZAM SEPETÇİOĞLU KİMDİR?

1932 yılında Konya’da dünyaya gelen Muazzam Gürşen Sepetçioğlu, 1956yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve EdebiyatıBölümü’nden mezun oldu. İstanbul Belediyesi zabıtasının kurucularındanolan Sepetçioğlu, 1957 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’ndaöğretim görevlisi oldu ve daha sonra İstanbul Üniversitesi’ne bağlananbu konservatuvarın Türk Musikisi Bölümü’nde uzun yıllar edebiyat hocasıolarak görev yaptı. Şiirler ve çocuk kitapları yazdı. Şiirleri çoksayıda edebiyat dergisinde yayımlandı. Konya Selçuk Üniversitesininmarşını da yazan Muazzam Sepetçioğlu, Türk mûsıkîsinin çok önemlisanatçılarını yetiştirdi.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ünlü yazar dört yıl önce vefat etmiş

Coronavirus (Covid-19)

  • 178,195,929Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,857,794Ölü Sayısı
  • 11,645,381Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar