Başkan Aydın: "Önemli olan erken seçim yapmak değil, seçime erkenden hazırlık yapmaktır" dedi.

Ak Partiden Diyarbakır'da Dev 2023 Hazırlığı
Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı , 2023 seçimleri için seçim hazırlığı seferberliği başlattı.
Sandık görevlileri için eğitim programı başlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde başlayan birinci grup sandık görevlileri eğitim programına 1000 kişi katıldı.

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, Haziran 2023 seçimlerine hazırlık için sandık görevlileri eğitim programlarının ilkini gerçekleştirdi.
1000 kişilik 1.grup sandık görevlileri eğitimi çalışmasına AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MKYK üyesi Alaattin Parlak ,Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve AK Partili teşkilat mensupları katıldı.
İlki Düzenlenen eğitim programında Ak Parti Yenişehir ve Kayapınar İlçelerinde seçimlerde görev yapacak sandık görevlilerine seçim ve sandık eğitimi verildi.
Eğitim programının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, “İlçe bazlı çalışmalar kapsamında ziyaretlerimize devam ediyoruz. Teşkilat olarak 17 ilçemizde merkez ve kırsal demeden karış karış gezerek, bu davanın sahibi olan milletimizle buluşarak Haziran 2023 sabahına kadar Diyarbakır’ın gidilmedik hiç bir mahallesini, köyünü ve mezrasını bırakmayacağız. Devletin, Hükümetimizin ve Belediyelerin çalışmaları çok değerlidir. Fakat sadece bunların seçim kazanmaya yetmediğini geçmişte tecrübe ettik. Bizim birinci önceliğimiz insanların yüreğine dokunarak onları kazanmak. Ama teşkilat olarak da asli görevimiz seçimler ve sandıklardır. Seçim kazanabilmenin de önceliği sandık eğitimi ve sandıklara sahip çıkmaktır. Bizler bugün itibariyle seçime 24 ay kala bu eğitimi bugün Kayapınar ve Yenişehir ilçelerimiz ile başlatmış bulunuyoruz. Gruplar halinde ve her mevsimde tekrar edilecek şekilde, seçime kadar Diyarbakır’daki sandık sayısının 3 katı partili gönüldaşlarımızı seçim gününe ve sandık görevliliğine hazırlayacağız. İnanıyoruz ki bizim Haziran 2023 seçimlerindeki kazanacağımız seçimin mimarı, bu sandık görevlileri olacaktır.”dedi.

Başkan Aydın: "Önemli olan erken seçim yapmak değil, seçime erkenden hazırlık yapmaktır" dedi.

Coronavirus (Covid-19)

  • 199,318,893Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,245,633Ölü Sayısı
  • 15,203,281Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar