Silvan’a 7 defa gidin!

Gönül selamı sabır ister, samimiyet ister!

Ak parti Diyarbakır’da farklı bir heyecanla harekete geçti umarım hayırla neticelenir. Eğer bu çalışmanın içinde selamlaşma, sabır ve samimiyet varsa hayra alamettir, bakalım zaman gösterecek?

 

Kanaatime göre ilçelere nüfusları oranında zaman ayırmak lazım. 40 BİN nüfuslu ilçeye ve 400 BİN nüfuslu ilçeye aynı miktarda zaman verilirse bu çalışmanın sembolik olduğu hissi uyanır. Bundan bir verim beklenmez diye düşünüyorum.

 

Her çalışmadan en az 200 kişinin numarasını alıp daha sonra irtibatınız devam edilmezse çalışma nerde bitmişse orada kalır ve belki ileriye dönük olumsuz bir duruma da dönüşebilir.

Hani önemli bir ifade var: “sorunlu insana bir katkınız varsa halini sorun” fakire nasılsınız deyip, durumu karşısında Allah versin diyecekseniz hiç halini sormazsanız daha iyi olur.

 

İlçe ziyaretlerinde sorunları tespit komisyonları kurulup halkın taleplerinin yerine getirilmesi için bir çalışma olmalıdır. Malumunuz sahada en çok zorlanan İktidar partisidir, çünkü tüm sorun ve sıkıntıların çözümü ondan beklenir.

 

Belediyeler, Sosyal yardımlaşma, Kızılay ve diğer STK’lar iş birliğine giderek ilçelerimizin sorunlarını ekonomik ve sosyal açıdan çözmeye çalışmakta fayda var diye düşünüyorum. Çünkü bu şehirde bir aile dahi aç ve açıkta kalıyorsa mesuliyet Ak partidedir, Külliyededir. Diğer açıdan Mülki, Askeri ve İdari şahsiyetler kurumları halkın hizmetine verseler de vermeseler de artısı da eksisi de puan olarak iktidar partisinin hanesine yazılıyor.

 

Bilemiyorum il başkanının 8-10 kişilik bir danışma heyeti var mı? Varsa bir Ak partili olarak bunu bilmeye hakkımız olsa gerek, en az aralarında nitelikli bir partili dostumuz olur, kendisini ziyaret edip bu taleplerimizi iletebiliriz.

Diyeceksiniz ki bu kadar kalabalık bir teşkilat varken buna ne hacet? Ben de diyeceğim ki teşkilatta olanların kendine göre hesapları var, başkana yeterince ikaz ve itirazda bulunmazlar,bir kısmı da yönetimin yükünü hafifletme kabiliyetine haiz değildir,  ama istişare üyeleri daha açık ve faydalı fikirler ortaya koyabilirler. Hem Cumhurbaşkanlığı Yüksek istişare kurulu var da neden il istişare/danışma kurulu olmasın? Değil mi?

 

Diyeceksiniz ki neden Silvan’a dikkat çektim? 7 defa gidip ne yapacaksınız? Buyur ilk 7’yi ben yazayım, diğerlerini de siz düşünün.

1-İlk beklenmedik selamlaşmayı yaptınız ey vallah,

2-Silvan son günlerde intiharlarla gündeme gelen bir ilçemiz, bir ziyareti sadece o ailelerin ziyaretine ayırın,

3-Çukur siyasetine maruz kalmıştı, bir ziyaretinizde gündem sadece o olsun, o süreçte tahribat gören mahallere ağırlık verin,

4-Fakir fukaranın tespiti yapılıp en kısa zamanda sosyal devlet icabı halleri sorulsun,

5-Eğitim öğretimini ele alıp öğrencilerine sahip çıkılsın,

6-Silvan barajı ile “sağlıklı iş, sağlıklı hayat” tarzında başlayacak sulu tarım konusunda halk aydınlatılsın ve bu tarım türüne hizmet edecek kalifiye elemen yetiştirilsin,

7-Ak partinin “fabrika ayarlarına dönüğünü” halka anlatırsınız, eğer o özgüveni taşıyorsanız, o güveni verebiliyorsanız…vs.

 

İşte görüyorsunuz o kadar yapılacak işler var ki  alın bu sayıyı üçle çarpın, üstünü siz tamamlayın, yada Ak Parti Silvan İlçe başkanı Nedim Kılçarslan’a sorun ki en doğrusu da o olsa gerek.

 

Maalesef ülkemizde, bölgemizde, şehrimizde sorunlar birikmiş, biz bu sorunları çözmeye niyet edersek Allah işimizi kolaylaştıracak diye düşünüyorum.

 

Haydi hayırlısı.

Silvan’a 7 defa gidin!

Coronavirus (Covid-19)

  • 178,196,019Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,857,846Ölü Sayısı
  • 11,645,355Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 06:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar