TÜRKİYE'NİN 7. ÜCRETSİZ HALK PLAJI HİZMETE SUNULDU

Türkiye'nin 7'nci, Muğla'nın 2'nci ücretsiz halk plajı olan Marmaris İçmeler Ücretsiz Halk Plajı hizmete sunuldu.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile Muğla Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın katıldığı törenle açılışı yapılan halk plajı engelli ve doğa dostu konseptinin yanı sıra uluslararası Mavi Bayrak ödülüne sahip. 
Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nın Marmaris'te açılışı yapılan 5 yıldız statüsündeki halk plajında da uygulandığını belirten Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, misafirlerin gönül rahatlığıyla plajı kullanabileceklerini söyledi.
Türkiye'nin 40 yıldır turizmde yükselişte olduğunu, dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke konumunda bulunduğunu ifade eden Alpaslan, "Turizm demek istihdam, döviz, insanımızın refahı demek. Türkiye'nin her yeri turizm açısından büyük potansiyel arz ediyor. Doğamız olağanüstü güzel. Bu cennet hiçbir yerde yok. Maalesef Kovid-19 salgını turizmimizi etkiledi. Cumhurbaşkanımızın himayesinde Bakanlık olarak turizm sektörümüze destek olduk, en an zararla en doğru şekilde geçirmeye çalıştık." dedi.

TÜRKİYE'NİN 7. ÜCRETSİZ HALK PLAJI HİZMETE SUNULDU

Coronavirus (Covid-19)

  • 176,585,012Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,813,458Ölü Sayısı
  • 12,169,244Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar