Huawei’ye Uygulanan Ambargo Ters Tepti! HarmonyOS Çok Sağlam Geliyor!

Geçtiğimiz yıl Amerika ile Çin arasındaki gerilim sonrası Huawei adeta dışlanmıştı. Bu bağlamda Android ve iOS işletim sistemleri Huawei’den çekilirken Google gibi önemli bir motorda yine Huawei çatısı altından ayrılmıştı.

Yaşanan gerilim sonrası yeni çıkan Huawei markalarında eksiklikler görülmüş ve bununla birlikte Huawei satışları ciddi düşüşler yaşamıştı. Ancak Huawei’nin durmaya niyeti yok.

Apple ve Samsung’a karşı muazzam bir rakip olarak ortaya çıkan Huawei, uygun fiyatları nedeniyle de bir anda dünyada en çok ilgi gören marka olmuştu.

Huawei’nin bu gelişimi ABD teknolojisini korkutunca ve bunun üzerine ülkeler arasında yaşanan gerilim de eklenince telefon ile tabletlerin alt yapısını oluşturan tüm yazılım ile donanımlar Huawei’den çekilmişti.

Yaşanan bu silsilenin sonucunda yalnız başına kalan Huawei için herkes bitti görüşünde birleşirken; ünlü Çin markası kendi işletim sistemini kurdu ve gümbür gümbür geliyor.

Şimdiden 4 milyondan fazla geliştiriciye sahip olan HarmonyOS’un gelişi çok sağlam olacak gibi… Ayrıca şimdiden 134 bin adet uygulamaya da sahip.

HarmonyOS ile gelişim göstermeye devam eden Huawei 2021 yılı itibariyle büyük bir çıkışa geçti ve ilerleyişini emin adımlarla devam ettiriyor.

2021 yılı büyümesi göz önüne alındığında geçen yıla göre % 200’den fazla bir gelişim fark edilirken; bu gelişim ABD devi markaları da tedirgin etmiş durumda.

Henüz Android ve iOS’un gerisinde olan HarmonyOS’un kısa sürede kat ettiği yol düşünüldüğünde birkaç yıl içerisinde bu işletim sistemi yaşamımıza daha çok dahil olacak gibi görünüyor.

Huawei’nin attığı bu sağlam temelin üzerinde 2021 yılı itibariyle yaşanan gelişim skalası 2022 yılının daha çetin geçebileceğini gösteriyor.

Huawei ile diğer markalar arasındaki büyük mücadele bakalım nereye doğru gidecek… Şüphesiz birkaç yıl içerisinde büyük bir yarış içerisinde olunacağı ise kesin gibi görünüyor…

Huawei’ye Uygulanan Ambargo Ters Tepti! HarmonyOS Çok Sağlam Geliyor!

Coronavirus (Covid-19)

  • 198,765,542Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,237,501Ölü Sayısı
  • 15,074,453Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar