FELÂKET SENARYOSU YAZMAYA FAZLA ALIŞTINIZ, SINIRLARI ZORLAMAYIN

PhD Korcan Ayata' nın tivit dizisi:

Normalleşme için aşılama yüzdeleri verenler, bunun içine hastalığı geçirip doğal bağışık kazanmış bireyleri bilerek eklemiyorlar. Tekrar belirtiyorum: Hastalığı geçirmek >= Aşı olmak Her iki grubun da çok büyük bir bölümü ömür boyu ağır Covid hastalığından korunacak.

Normale dönmek için yapılması gereken, en başta normalden çıkmamıza yol açan yanlış uygulamalara son vermektir. 

Başlıca:

1. Kitlesel PCR Testi

2. Sağlıklı birey takip ve izolasyonu

3. manasız önlemler

4. Yalan haberler

5. Başka patojen yok zihniyeti

Toplumun 100%’ünü dahi aşılasak bu virüs dolaşımda kalacak. Aşılar ve doğal bağışıklık sayesinde hastaneye yatış ve ölümler çok azalacak. Yukarıdaki 5 uygulama devam ettirildikçe, mevsimsel vakit geldiğinde veya yeni bir varyant dolaşıma girdiğinde yapay vaka dalgaları oluşacak.

1,5 yıl önce başlayan, 2-3 hafta sürecek denen ve hala devam eden “dalgayı bastırma” çılgınlığının, bunca aşılı ve iyileşmiş insana rağmen hâlâ uzatılmaya çalışması artık insanları uyandırmalı.

Üst üste açıklanan yüksek aşılanma sayıları ve randevuya gelme yüzdeleri gösteriyor ki, aşı olmak isteyenleri engelleme, randevulara gelmeme organizasyonları gerçek değil. Hastalıklı hayal gücünün sınırı olmadığını bir kez daha gördük.

İnsanları rahat bırakın! İsteyen gayet güzel gidip aşısını oluyor. Görev başındaki sağlık çalışanlarının da tek bir dozun bile boşa gitmemesi için gerekeni yaptığına eminim. Felaket senaryosu yazmaya fazla alıştınız, sınırları zorlamayın.

Kaynak: https://twitter.com/korcanayata/status/1404731247566393351?s=20


Coronavirus (Covid-19)

  • 199,318,893Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,245,633Ölü Sayısı
  • 15,203,281Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar