RONALDO’ DAN COCA COLA’YA TARİHİ GOL!

Ronaldo’nun Coca-Cola şişelerini kaldırıp “Su için” demesi çok konuşulması yanı sıra şirketin 4 milyar $ değer kaybına uğramasına da yol açmış. Bu tür abur cubur üreten şirketlerden sponsorluk desteği alan, onların parasıyla sempozyum ve toplantılar düzenleyen, araştırma yapan, logoları ve ürünleri önünde poz veren bilim adamlarını da Ronaldo’dan ibret almaya davet ediyorum.

***

Cristiano Ronaldo'nun basın toplantısında iki Coca-Cola şişesini önünden kaldırıp "Su için" demesi çok konuşulması yanı sıra şirketin 4 milyar dolar değer kaybına uğramasına da yol açtı.

BİR: Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük birkaç futbolcusundan biri olan Ronaldo' nun bu davranışı inşallah göstermelik değildir.  Dilerim ki bir süre sonra başka bir gazlı içeceğin reklâm yüzü olup da bizi mahcubetmez. Geçmişte bu içeceğin reklâmlarında yer almış olmasını bir "gençlik hatası" olarak değerlendiriyorum.

İKİ: McDonald's ile sponsorluk anlaşması imzalayan Türkiye Futbol Federasyonu' nu (TFF) tenkit eden birçok tivit attım. TFF' nin futbolcuları bu tür reklâmlara hatta hiçbir şekilde reklâma alet etmesinin kabul edilebilir bir tarafı olamaz.

ÜÇ: Bu tür abur cubur üreten şirketlerden sponsorluk desteği alan, onların parasıyla sempozyum ve toplantılar düzenleyen, araştırma yapan, logoları ve ürünleri önünde poz veren bilim adamlarını da Ronaldo'dan ibret almaya davet ediyorum.

Gelelim neticeye

Ronaldo' nun bu davranışı futbol tarihine benzeri olmayan bir gol olarak geçmeyi hak etmiştir.

Ronaldo'nun Coca Cola reaksiyonu 4 milyar Dolar'a mal oldu - Blog Gazetesi  Son Dakika Haberleri Güncel Haberler

***

Ntv' nin "Ronaldo'nun Coca Cola tepkisinin maliyeti 4 milyar Dolar" başlıklı haberi:

İspanyol Marca gazetesinin haberine göre; Cristiano Ronaldo'nun basın toplantısında iki Coca-Cola şişesini önünden kaldırıp "Su için" dediği dakikadan bu yana ünlü içecek firmasının toplam değer kaybı 4 milyar Dolar oldu.

Cristiano Ronaldo, gazlı içeceklere karşı tutumuyla bilinirken, Macaristan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısındaki hareketiyle bir anda gündem oldu. Önünde bulunan turnuvanın sponsorlarından Coca Cola'nın iki şişesini kenara alan Cristiano Ronaldo, "Su için" dedi.

Ronaldo'nun mesajı açıktı ve bu sözler sosyal medyada bir anda viral oldu. Bunun etkisi finansal alanda da kendini gösterdi. Coca Cola'nın hisseleri 56.10'dan 55.22 Dolar'a düştü. Bunun anlamı ise 242 milyar Dolar'lık hisselerin 238 milyar Dolar'a gerilemesiydi. Kısacası ünlü içecek firmasının hisseleri yaklaşık 4 milyar Dolar değer kaybetti.

Ronalda daha önce de gazlı içeceklere karşı olduğu yönünde açıklama yapmıştı. Ronaldo, istememesine karşın oğlunun Coca Cola ve Fanta içtiğini, cips yediğini söylemiş ve onu bu alışkanlıklarından vazgeçirmeye çalıştığını açıklamıştı.

Kaynakhttps://www.ntvspor.net/futbol/o-hareketin-bedeli-4-milyar-dolar-60c90178e684201e849daf10

Resim


Coronavirus (Covid-19)

  • 199,377,053Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,245,846Ölü Sayısı
  • 15,230,754Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar